Rakstu arhīvs

Komunikācija teorijā un praksē

Kā mēs komunicējam, kāpēc tieši tā un ko no mūsu raidītā uztver vēstījuma saņēmējs – tie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem atbildes rod dažādi komunikācijas pētnieki. Komunikācijas zinātnes nozares tēmas Nacionālajā enciklopēdijā uzmana Dr.sc.soc. Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitātes profesore un Komunikācijas fakultātes dekāne, kas gan veido šķirkļus, gan darbojas Nozaru redakcijas kolēģijā.
Lasīt vairāk

Saprotami par fiziku

Temati, kas skolas laika fizikas stundās liek pasvīst ne vienam vien skolēnam, ir plaši aprakstīti arī Nacionālajā enciklopēdijā – kādam noderēs, lai papildinātu zināšanas par aktuālo mācību vielu, kamēr kādam citam – lai beidzot saprastu šīs daudzpusīgās dabaszinātņu nozares atslēgterminus.
Lasīt vairāk

Enciklopēdija un dizains

Orians Anvari ir Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas dizaineris jeb cilvēks, kas ir izveidojis to, kā enciklopēdija šobrīd izskatās un kā tā ir lietojama.
Lasīt vairāk

Filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” dialoga ieraksts vācu valodā

Enciklopēdijas saturu veido ne tikai teksts, bet arī dažādi ilustratīvie materiāli. Nacionālā enciklopēdija piedāvā ieskatīties audio ieraksta aizkulisēs.
Lasīt vairāk

Kļūsti zinīgāks.

Seko Nacionālajai enciklopēdijai “Tviterī”.