Rakstu arhīvs

Ar sirdi ledū

Apskatot jebkuru globusu, zinām, ka abi zemeslodes poli ir baltu ledāju klāti, taču vien retajam ir izdevies tos apskatīt klātienē. Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu pētnieks Dr. ģeol. Kristaps Lamsters ir viens no retajiem, kurš ir bijis gan dienvidu, gan ziemeļu polārajos apgabalos, ekspedīcijās pētot tieši ledāju stāvokli. Savu aculiecinieka pieredzi zinātnieks iekļāvis arī vairākos Nacionālās enciklopēdijas šķirkļos.
Lasīt vairāk

Uzmanības centrā – kukainītis!

No mūsdienās zināmajiem dzīvajiem organismiem apmēram divas trešdaļas ir kukaiņi – tieši ar tik vērienīgu teikumu sākas Nacionālās enciklopēdijas šķirklis “entomoloģija”. Kas to būtu domājis, ka šo mazo radībiņu ir tik daudz! Šķirkļa autors Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Dr. biol. Voldemārs Spuņģis ir izpētījis vien nelielu daļu no kukaiņu plašā klāsta, taču tas darīts ar lielu mīlestību pret dzīvo dabu un īpaši – kukaiņu klasi.
Lasīt vairāk

Ilustrāciju māksla

Enciklopēdija bez ilustrācijām – fotogrāfijām, zīmējumiem, kartēm, shēmām, audio, video u.c. ‒ noteikti būtu krietni mazāk interesanta un vērtīga. Taču, ja katra šķirkļa ilustrācijas tiek piemeklētas ar tādu rūpību, kā to dara Nacionālās enciklopēdijas ilustrāciju redaktore Asnāte Rībena, tad tas piešķir enciklopēdijai īpašu bagātību!
Lasīt vairāk

Enciklopēdija trāpījusi tieši laikā

Nacionālās enciklopēdijas saturs ir izcils, tāpēc mūsu pienākums bija tai nodrošināt līdzvērtīgu tehnisko risinājumu – lai ir ērti gan enciklopēdijas veidotājiem, gan, protams, plašajam lietotāju lokam, norāda Anita Vasiļjeva, sabiedrības “Tilde” veidotā zinību resursa “letonika.lv” vadītāja.
Lasīt vairāk

Kļūsti zinīgāks.

Seko Nacionālajai enciklopēdijai “Tviterī”.