Pasaules kauss regbijā pirmo reizi norisinājās tikai 1987. gadā, lai gan izlašu sacensības pirms tam tika aizvadītas jau vairāk nekā simts gadu. 1886. gadā Skotija, Velsa un Īrija nodibināja Starptautisko Regbija federāciju (pašreizējais nosaukums – World Rugby). Ilgu laiku populārākās regbija sacensības pasaulē bija “Mājas nāciju” (Home Nations) turnīrs, kas risinājās jau kopš 19. gadsimta, un tajās sākotnēji sacentās Skotija, Anglija, Velsa un Īrija, bet 1910. gadā “Mājas nāciju” sacensībām pievienojās arī Francija – tās neapšaubāmi vēl joprojām ir piecas spēcīgākās Eiropas regbija izlases. Tomēr kopš 19. gadsimta regbijs bija ļoti attīstījies vēl dažos reģionos un par regbija lielvalstīm bija izveidojušās Jaunzēlande, Austrālija un Dienvidāfrika.
Lai gan ik pa laikam parādījās priekšlikumi rīkot pasaules čempionātu, starptautiskā federācija ilgu laiku stingri iebilda pret šo ideju, galvenie oponenti tai bija regbija pamatlicēju “Mājas nāciju” pārstāvji. Tomēr 1984. gadā Austrālijas un Jaunzēlandes regbija dzīves vadītāji izveidoja darba komiteju Pasaules kausa organizēšanai. Pasaules kausa liktenis izšķīrās 1985. gada martā, kad Francijas galvaspilsētā Parīzē notika Starptautiskās Regbija federācijas (toreizējais nosaukums – International Rugby Board, IRB) sanāksme. Tolaik starptautiskajā federācijā bija tikai astoņas dalībvalstis: Anglija, Skotija, Velsa, Īrija, Francija, Austrālija, Jaunzēlande un Dienvidāfrika. Zīmīgi, ka izšķiroša loma pozitīvam balsojumam par Pasaules kausa izveidošanu bija Dienvidāfrikai, kas aparteīda režīma dēļ piedzīvoja starptautisku boikotu un zināja, ka nevarēs piedalīties čempionātā.
Pirmais Pasaules kauss norisinājās 1987. gada vasarā Jaunzēlandē un Austrālijā. Čempionātā piedalījās 16 izlases, iepriekš neaizvadot nekādas kvalifikācijas sacensības, – divas rīkotājvalstis, septiņas IRB dalībnieces un septiņas uzaicinātās komandas. Starptautiskā boikota dēļ čempionātā nevarēja piedalīties Dienvidāfrika, bet politisku iemeslu dēļ no ielūguma atteicās Padomju Sociālistisko Republiku Savienība (PSRS), kas protestēja pret to, ka Dienvidāfrika nebija oficiāli izslēgta no IRB. Par pirmo pasaules čempionvienību kļuva Jaunzēlande, kas finālspēlē savā laukumā Oklendā 48 000 skatītāju klātbūtnē ar 29:9 uzvarēja Franciju. Pirmais čempionāts apliecināja, ka ir visai liela komandu meistarības atšķirība, jo klasiskās septiņas regbija izlases pārliecinoši apspēlēja visus pārējos pretiniekus, un grupu turnīrā lielākā daļa spēļu noslēdzās ar vienas komandas lielu pārsvaru.
Otrais Pasaules kauss notika pēc četriem gadiem, 1991. gadā, kad to kopā rīkoja Eiropas “Piecas nācijas” – Anglija, Velsa, Skotija, Īrija un Velsa. Šoreiz notika kvalifikācijas sacensības par tiesībām piedalīties finālturnīrā, kurā jau bija atvēlēta vieta astoņām izlasēm, bet vēl 25 komandas izspēlēja atlikušās astoņas ceļazīmes uz finālturnīru. Čempionāta finālspēlē leģendārajā Londonas Twickenham stadionā Austrālijas izlase ar 12:6 pārspēja laukuma saimniekus angļus.
Īpašs notikums regbija vēsturē bija 1995. gada Pasaules kauss, kas risinājās Dienvidāfrikā, kur tikko bija gāzts ilgstošais aparteīda režīms un regbija čempionātam bija simboliska nozīme divkopienu valsts samierināšanas politikā. Tieši Dienvidāfrikas izlase savā debijas reizē arī triumfēja Pasaules kausā, finālā Johannesburgā gandrīz 60 000 skatītāju klātbūtnē papildlaikā ar 15:12 uzvarot Jaunzēlandes regbistus. Par īpašu brīdi kļuva čempionu kausa pasniegšana, kad pirmais demokrātiski ievēlētais melnādainais Dienvidāfrikas prezidents Nelsons Mandela (Nelson Rolihlahla Mandela) pasniedza trofeju izlases baltādainajam kapteinim Fransuā Pienāram (François Pienaar). Dienvidāfrikā regbijs tradicionāli bija aparteīda režīmā dominējošo eiropiešu izcelsmes afrikandu sports, tāpēc izlases rindās bija tikai viens melnādains spēlētājs. 1995. gada Pasaules kauss bija pēdējais, kas bija amatieru turnīrs, jo uzreiz pēc čempionāta tika atcelti visi profesionalitātes ierobežojumi.
1999. gadā Pasaules kausa finālturnīrā pirmo reizi piedalījās 20 komandas, bet par divkārtējo pasaules čempionvienību kļuva Austrālija, kas Velsas galvaspilsētā Kārdifā jaunuzceltajā Millenium stadionā ar 35:12 pārspēja Francijas regbistus. 2003. gadā Pasaules kausā beidzot triumfēja regbija dzimtenes Anglijas pārstāvji, turklāt panākot uzvaru īpaši dramatiski, kad finālspēlē pret Austrāliju pretinieku laukumā Sidnejā gandrīz 83 000 skatītāju klātbūtnē angļu līderis Džonijs Vilkinsons (Jonathan Peter Wilkinson) papildlaika pēdējā minūtē ar precīzu dropsitienu izcīnīja Anglijai uzvaru ar rezultātu 20:17. Čempionu atgriešanās Londonā kļuva par Anglijas nacionālajiem svētkiem – pēc britu policijas aplēsēm komandas sagaidīšanas svinībās piedalījās ap 750 000 līdzjutēju, savukārt regbisti viesojās arī pie karaliskās ģimenes Bekingemas pilī.
Nākamajos četros Pasaules kausos čempionu titulu izcīnīja tikai divas izlases – Dienvidāfrika (2007. un 2019. gadā) un Jaunzēlande (2011. un 2015. gadā), tādējādi abas kļuva par trīskārtējām pasaules čempionēm. 2007. gada Pasaules kausa finālspēlē Francijas nacionālajā stadionā Sendenī dienvidafrikāņu uzvaru pār angļiem ar 15:6 nodrošināja četri Pērsija Montgomerija (Percival Colin Montgomery) precīzi soda sitieni. Šajā čempionātā ierasto kārtību izjauca Argentīnas regbisti, kuri jau atklāšanas spēlē negaidīti uzvarēja čempionāta rīkotājvalsti Franciju, bet vēlāk atkārtoja šo panākumu arī spēlē par trešo vietu.
Dienvidāfrikas regbisti svin uzvaru Pasaules kausā regbijā. Parīze, Francija, 21.10.2007.
2011. gadā Oklendā notika Pasaules kausa mazrezultatīvākā finālspēle, kurā jaunzēlandieši ar 8:7 pārspēja Franciju. Savukārt pēc četriem gadiem līdzjutēji bija liecinieki rezultatīvākajai finālspēlei, kad Londonā Jaunzēlande ar 34:17 pieveica Austrāliju. 2015. gada čempionātā pirmo reizi vēsturē pusfinālā netika neviena Eiropas komanda, tāpat arī vienīgo reizi turnīra rīkotājvalsts (Anglija) nemaz netika izslēgšanas spēlēs. Šajā turnīrā Anglijā notika arī vēsturē lielākā Pasaules kausa sensācija, kad Japāna ar 34:32 pieveica Dienvidāfriku, pierādot, ka pasaules regbijā parādījusies vēl viena spēcīga komanda.
2019. gadā Pasaules kauss pirmo reizi risinājās Āzijā, Japānā, kur mājinieki triumfēja savā apakšgrupā, uzvarot Īriju un Skotiju. Šajā čempionātā taifūna “Hagibis” dēļ nenotika trīs spēles, bet turnīra finālspēlē Dienvidāfrika ar 32:12 uzvarēja Angliju.
2023. gada Pasaules kausā, kas norisinājās Francijā, triumfēja Dienvidāfrika, finālā pārspējot Jaunzēlandi ar rezultātu 12:11. Dienvidāfrikas izlases kļuva par pirmo, kas ieguvusi četrus Pasaules kausa uzvarētājas titulus.