Nozīmīgākās sacensības Galvenās regbija sacensības ir Pasaules kauss, kas notiek ik pēc četriem gadiem. Čempionāta uzvarētāji iegūst Veba-Elisa kausu (Webb Ellis Cup). Līdz šim par pasaules čempioniem kļuvušas tikai četras valstis – četras reizes Dienvidāfrika, pa trim reizēm Jaunzēlande, divreiz Austrālija un vienreiz Anglija. Kopš 1999. gada turnīrā sacenšas 20 komandas. 2019. gada Pasaules kauss notika Japānā, kur finālspēlē Jokohamā Dienvidāfrika ar 32:12 apspēlēja Angliju. 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas sacensībās piedalījās 93 izlases, bet finālturnīrā sacentās astoņas Eiropas izlases, piecas Okeānijas, pāris Dienvidamerikas, Ziemeļamerikas, Āfrikas un viena Āzijas vienība. Vislabāk apmeklētais Pasaules kauss bija 2015. gadā Anglijā, kad 48 spēles klātienē noskatījās vidēji 51 tūkstotis līdzjutēju jeb gandrīz divi ar pusi miljoni cilvēku.
Līdz šim 11 nacionālās izlases ir piedalījušās visos Pasaules kausa finālturnīros, bet līdz pusfinālam vismaz reizi tikušas vien astoņas izlases. Kopumā Pasaules kausā šajā laikā spēlējušas tikai 25 komandas. Komandu spēku samērs nereti ir diezgan atšķirīgs – rekords sasniegts 2003. gadā, kad Austrālija ar 142:0 sagrāva Namībiju.
Pasaules kausu regulāri kopīgi rīko vairākas valstis, bet visbiežāk regbija galvenās sacensības risinājušās Velsā, kur Kārdifas Millenium stadions uzņēmis četru Pasaules kausa finālturnīru mačus. Trīs Pasaules kausa finālturnīri risinājušies Francijas, Anglijas un Skotijas stadionos. 2023. gadā Pasaules kauss atkal risināsies Francijā, 2027. gadā jau trešo reizi – Austrālijā, bet 2031. gadā Pasaules kauss pirmo reizi notiks Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).
Kopš 1991. gada notiek arī Pasaules kauss regbijā sievietēm, kur sacenšas 12 komandas, bet piecos no astoņiem notikušajiem čempionātiem uzvarējušas Jaunzēlandes regbistes. Vēl divreiz sieviešu pasaules čempionu titulu izcīnīja Anglija, bet pirmajā turnīrā triumfēja ASV sportistes. 2021. gadā Jaunzēlandē paredzētais Pasaules kauss sievietēm Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārcelts par vienu gadu.
Otrs populārākais regbija turnīrs ir “Sešas nācijas” (Six Nations Championship), kas risinās jau kopš 1883. gada. Sākotnēji tas bija “Mājas nāciju” turnīrs, vēlāk tām pievienojās Francija, bet 2000. gadā par sesto dalībnieci kļuva Itālija. “Sešu nāciju” turnīrs notiek katru pavasari. 2022. gadā par turnīra uzvarētājiem kļuva Francijas regbisti, bet visvairāk – 39 – čempionu titulu ir Anglijai un Velsai. Pārējās Eiropas izlases ik gadu sacenšas Eiropas čempionātā (Rugby Europe International Championships), kas pēc spēka sadalīts četros līmeņos – Trophy, Conference 1, Conference 2 un Development. Latvijas izlase spēlē Conference 1 Ziemeļu grupā.

Skotijas izlases regbists Magnuss Bredberijs (Magnus Bradbury) spēlē pret Itāliju "Sešu nāciju" kausā. Romas Olimpiskais stadions, Itālija, 22.02.2020.
Fotogrāfs Marco Iacobucci Epp. Avots: Shutterstock.com.
Tāpat katru gadu notiek Dienvidu puslodes tradicionālās sacensības ‒ Regbija čempionāts (The Rugby Championship) ‒, kur kopš 1996. gada sacenšas Jaunzēlande, Austrālija un Dienvidāfrika, bet 2012. gadā šīm valstīm pievienojās Argentīna. Pārliecinoši titulētākā šo sacensību komanda ir Jaunzēlande, kas uzvarējusi 18 turnīros, bet Austrālija un Dienvidāfrika pirmo vietu izcīnījušas četras reizes.
Klubu komandām Eiropā prestižākās sacensības ir Eiropas čempionu kauss (European Rugby Champions Cup), kur sacenšas kontinenta vadošo regbija valstu spēcīgākie klubi. Turnīrs ar dažādiem nosaukumiem risinās kopš 1995. gada, un panākumiem bagātākā vienība ar pieciem čempionu tituliem ir franču Stade Toulousain, turpat seko īru Leinster un angļu Saracens, bet 2022. gadā trofeju ieguva franču La Rochelle. Turnīrā tradicionāli sacenšas 24 Eiropas komandas, bet 2023. gada kausa izspēlē pirmo reizi piedalīsies arī trīs Dienvidāfrikas klubi. Līdz šim kausu ir ieguvušas tikai Anglijas, Francijas un Īrijas vienības. Anglijas un Francijas čempionāti ir vienīgās divas profesionālās Eiropas nacionālās līgas, kuru spēļu vidējais skatītāju apmeklējums ir ap 15 tūkstošiem cilvēku. Savukārt Velsas, Īrijas un Skotijas labākie klubi jau kopš 2001. gada izspēlē savu kopīgo čempionātu ‒ Apvienoto čempionātu (United Rugby Championship) ‒, kam 2010. gadā pievienojās dažas Itālijas vienības, bet 2021. gadā – arī Dienvidāfrikas klubi. Šajā čempionātā piedalās 14 klubi, kas izspēlē arī astoņas ceļazīmes uz Eiropas čempionu kausu.
Augsta līmeņa klubu turnīrs ir arī Okeānijas reģiona galvenās sacensības Super Rugby, kur sacenšas Austrālijas, Jaunzēlandes un Fidži klubi, bet līdz pat Covid-19 pandēmijai 2020. gadā sacensībās piedalījās arī Dienvidāfrikas, Argentīnas un Japānas vienības. Pārliecinoši titulētākais reģiona klubs ir Jaunzēlandes Crusaders.