Latvijā sešacu zirnekļu dzimtu pārstāv viena ģints Harpactea un viena suga Harpactea rubicunda.
Latvijā sešacu zirnekļu dzimtu pārstāv viena ģints Harpactea un viena suga Harpactea rubicunda.
Sešacu zirnekļu dzimtā Latvijā sastopama tikai viena ģints Harpactea un attiecīgi suga H. rubicunda (C. L. Koch, 1838). Pasaulē sešacu zirnekļu dzimtā ir 25 ģintis ar 589 sugām. Eiropā no šīs dzimtas sastopamas 24 ģintis ar 485 sugām.
Sešacu zirnekļi ir no ļoti maza līdz vidējam izmēram. Naktī aktīvi zirnekļi, kuri dienas laikā slēpjas zem akmeņiem un koku kritalām. Šie zirnekļi tīklus neveido, bet barību iegūst, aktīvi to meklējot un noķerot. Kā jau dzimtas nosaukums liecina, šiem zirnekļiem ir sešas acis. Pamatā zirnekļi barojas ar mitrenēm. Pateicoties tam, ka heliceras (helicerātu galvkrūšu ekstremitāšu pirmais pāris) ir vērstas uz priekšu no ķermeņa, tie viegli tiek klāt arī mitrenēm, kuras savēlušās kamolā. Šī iemesla dēļ sešacu zirnekļus dēvē par mitreņu ķērājzirnekļiem vai mitreņu ēdājzirnekļiem. Dažām sugām heliceras ir salīdzinoši lielas. Heliceru iekšpusē atrodami mazi zobiņi. To izvietojuma veids un skaits kalpo ģinšu noteikšanai. Zirnekļu mātītēm ārējais dzimumorgāns jeb epigīna nav hitinizēta, tas ir, mātītēm ir vienkārša ģenitālā atvere, pa kuru tiek ievadīta sperma. Atšķirībā no makšķertīkla zirnekļiem, šiem zirnekļiem uz priekšu ir vērsti pirmie divi pāri ejkāju; pārējie divi – uz aizmuguri. Dažu sugu kodums cilvēkam var izraisīt saindēšanos vieglā formā.
Daudzas šīs dzimtas sugas sastopamas Eirāzijā un Ziemeļamerikā, savukārt Dienvidamerikā atrastas tikai dažas.
Latvijā tikai nesen atklāta viena šīs dzimtas suga – Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838). Pirmo reizi tā atrasta Apšuciemā 2015. gadā mājas pagalmā. Šim zirneklim galvkrūtis ir sarkanīgi brūnas, vēders – gaišākā krāsā, kājas – dzelteni brūnas. Ārzemju pētījumā par šī zirnekļa barības izvēli tika atklāts, ka zirneklis izvēlas dažādus barību objektus. Priekšroku tas deva mušām un termītiem, bet neatteicās arī no lēcastēm (Collembola), naktstauriņiem un prusakiem. Šīs sugas pārstāvji apdzīvo sausus biotopus, arī māju pagalmus, slēpjas zem akmeņiem un ir atrodami arī augsnes virskārtā. Sastopami visu cauru gadu. Tie vairojas pavasarī. Ķermeņa izmērs ir 8–12 mm. Acis izvietotas aplī. Slēptā dzīvesveida dēļ suga ir grūti atrodama un ieraugāma.