Klinckowstroemiidae dzimtas ērces ir 0,7–1,3 mm garas. To ķermenis ir sfērisks, izliekts; holodorsālais vairogs ar tīklveida rakstu un daudziem īsiem matiņiem. Tektums ar smalkiem zobiņiem, kas ir izteiktāki mugurpusē. Hipostoms ar četriem pāriem vienkāršu vai zarotu matiņu. Heliceras ir labi attīstītas. Heliceru kustīgajam pirkstam parasti ir trīs lieli zobi un matveida izaugumi. Nekustīgais pirksts ar trīs lieliem un diviem maziem zobiem; tā gals ir divdaļīgs. Tritosternumu veido divi izaugumi, kas sadalīti jau pie tritosternuma pamatnes. Sternālajam vairogam trīs matiņu pāri un viens pāris poru. Anālais, ventrālais un metapodālais-peritremālais-eksopodālais vairogs ir atsevišķi vai saplūduši kopā. II–IV kāju pāra gūžas ir ar vertikālu, membrānas veida hialīna izaugumu, un ķepiņas ir ar nadziņiem. Tēviņiem jugulārie vairogi parasti saplūduši. Dzimumatvere ir ovāla, platāka nekā garāka un atrodas II un III kāju pāra koksu līmenī. Mātītes sternoginālais, mezoginālais un latiginālie vairogi ir labi attīstīti. Latiginālais vairogs ar matiņiem, bet mezoginālais un sternoginālais vairogs parasti ir bez matiņiem. Sternoginālais vairogs ir apgriezta trijstūra veidā. Ventrālie vairogi ir saplūduši. Anālais vairogs ir atsevišķi vai saplūdis ar ventrālo vairogu un veido ventrianālo vairogu. Ventrālie matiņi lielākoties ir īsi. Anālais vairogs ar tīklojumu un trīs poru pāriem. Arī metapodālais-peritremālais-eksopodālais vairogs ir ar tīklojumu un porām līdzīgiem veidojumiem.
Klinckowstroemiella ģintij raksturīgs holodorsālā vairoga sašaurinājums I kāju pāra koksu līmenī. Mātītēm latiginālie vairogi ir trijstūrveida.
Dzimtas Fedrizziidae un Klinckowstroemiidae morfoloģiski ir ļoti līdzīgas, arī saimniekorganismi tām ir vieni – cukurvaboles (Passalidae). Abas dzimtas atšķiras tikai ar mātīšu ģenitālā vairoga formu un bioģeogrāfisko izplatību.