Zvaigznes raibērces (lone star ticks) nosaukums veidojies no šīs sugas mātītēm raksturīgās pazīmes – sudrabaini balta plankuma skutuma (muguras vairoga) vidusdaļā. Tēviņiem attiecīgās krāsas svītras vai plankumi atrodas gar muguras vairoga malām. Amerikas Savienoto Valstu (ASV) rietumu pavalstīs tās sauc par tītaru raibērcēm (turkey ticks), jo nepieaugušās stadijas parazitē uz savvaļas tītariem Meleagris gallopavo (Phasanidae).
Zvaigznes raibērču uzbūve ir tipiska raibērču Amblyomma ģintij. Pieaugušas Amblyomma americanum (Linnaeus, 1758) ir brūnā krāsā un ar četriem kāju pāriem. Nepaēdušas tās ir aptuveni 6–7 mm garas. Ar helicerām (helicerātu galvkrūšu ekstremitāšu pirmais pāris) zvaigznes raibērces caurdur saimniekorganisma ādu. Piestiprināšanos pie saimniekorganisma nodrošina cauruļveida hipostoms (mutes orgāns, kas ļauj noturēties pie saimniekorganisma asins sūkšanas laikā) un cementveida viela, kas izdalās kopā ar ērces siekalām.
Zvaigznes raibērcēm raksturīgs agresīvs barošanās veids. Tām nav specifisku saimniekorganismu. Nimfas un pieaugušās ērces parazitē uz vidēja un liela izmēra zīdītājiem. Nimfas sastopamas arī uz putniem, retumis uz sīkajiem zīdītājiem. Kāpuri parazitē uz sīkajiem zīdītājiem un putniem. Viens no galvenajiem saimniekorganismiem ir baltastes jeb Virdžīnijas briedis Odocoileus virginianus (Cervidae). Zvaigznes raibērces uzrāpjas krūmājā vai uz garas zāles, kur gaida garāmejošos dzīvniekus un cilvēkus. Tās izvietojas uz lapu plātņu malām un izstiepj savas I pāra kājas uz priekšu. Ar Hallera orgānu un citām sajūtu struktūrām tās uztver gaisa sastāva izmaiņas, siltuma izmaiņas un vibrācijas. Zvaigznes raibērces piestiprinās pie garām ejošajiem organismiem un brīvi pārvietojas pa tiem labākas barošanās vietas meklējumos. Jebkura no zvaigznes raibērču attīstības stadijām var baroties uz cilvēka.
Zvaigznes raibērces kodums parasti ir nesāpīgs, tāpēc tās bieži vien netiek pamanītas.
Raibērču ienaidnieki ir skudras (Formicidae), vaboles (Coleoptera), zirnekļi (Araneae), dažu sugu putni.