BBMK ilga trīs dienas. Kruīza kuģa Baltic Star maršruts veda no Stokholmas (izbraukšana 26. jūlija vakarā) pa Baltijas jūru starp Gotlandi un Baltijas valstu krastiem līdz Helsinkiem un no Helsinkiem atpakaļ uz Stokholmu (iebraukšana Stokholmā 29.07.).
BBMK pasākumu kopumu simboliski ievadīja demonstrācija Kopenhāgenā 25.07., kas notika paralēli Pasaules Baltiešu apvienības rīkotā Kopenhāgenas tribunāla norisei.
Kuģa brauciena laikā uz klāja notika lekcijas, preses konference, diskusijas, piemiņas pasākumi, kā arī kultūras un izklaides pasākumi. Uz kuģa klāja netālu no Gotlandes notika piemiņas brīdis Baltiešu bēgļiem, kuri gāja bojā, laivās bēgot no Baltijas uz Zviedriju. Politisko diskusiju dalībnieki izskatīja iespējas panākt brauciena organizatoru uzstādīto prasību realizēšanu un meklēja risinājumus pastāvošajai cilvēktiesību un pašnoteikšanās tiesību neievērošanas situācijai Baltijā. Uz kuģa brauciena laikā tika izstrādāta un pieņemta Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas un PSRS valdībām adresēta rezolūcija “Par mieru, drošību un cilvēktiesībām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs”.

Diskusija par mieru un cilvēktiesībām akcijas "Baltijas Brīvības un miera kuģis" laikā. 27.07.1985.
Fotogrāfe Paulīne Bjukanana. Avots: Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs.
Kuģa viesošanās Helsinkos 28.07. laikā notika demonstrācija Helsinku Nobeiguma akta parakstīšanas desmitgades atzīmēšanai. Demonstrācijas gājiens no ostas devās cauri pilsētai līdz piemineklim tiem somiem, kuri piedalījušies Igaunijas Neatkarības karā. Kopumā demonstrācijā un vainagu nolikšanā pie Igaunijas brīvības cīņu atbalstītāju pieminekļa varētu būt piedalījušies ap 2 tūkstošiem cilvēku. Nozīmīga bija šai demonstrācijai un kuģa akcijai kopumā veltītā reportāža somu televīzijā pusstundu garā raidījumā, jo šis raidījums bija redzams arī Tallinā.
Kuģa brauciens noslēdzās Stokholmas ostā 29. jūlija priekšpusdienā, bet vairāki ar to saistīti pasākumi turpinājās vēl arī 29.07. un nākamajās dienās. 29.07. notika kuģa brauciena dalībnieku mītiņš Stokholmas pilsētas centrā. 30. un 31.07. Stokholmas Universitātē (Stockholms universitet) notika “Baltijas nākotnes seminārs”, kurā piedalījās ap 200 dalībnieki – gan baltieši, gan arī zinātnieki no Zviedrijas, ASV, Lielbritānijas un Vācijas. 31.07. un 01.08. notika plašs baltiešu folkloras koncerts Stokholmas brīvdabas muzejā Skansenā (Skansen).