Arheoloģiskajos izrakumos noskaidrots, ka kultūrslānis pilskalnā un priekšpilī ir 0,2–1,2 m biezs; dziļāks tas ir pavardu un bedru vietās. Par aizsargceltnēm pilskalna plakuma malā liecināja akmeņu krāvumi. Priekšpils aiz pilskalna grāvja 10. gs. bijusi nožogota ar stāvkoku žogu. Iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija zemkopība un lopkopība. Arheoloģiskajos atradumos izcēlās lietas, kas bija saistītas ar amatniecību: daudzi metāla lejamie tīģeļi, vairākas māla lejamās formas, to skaitā māla forma bronzas krustiņa atliešanai, lejamās māla karotes. Priekšpilī izpētīta bronzas lējēju darbnīca un kāds, domājams, ar dzelzs pārstrādi saistāms pavardveida objekts. Arheoloģiskie izrakumi liecināja, ka pilskalna apdzīvotības beigu posms datējams ar 14. gs., bet apdzīvotības sākumi attiecas uz 8./9. gs. vai, iespējams, vēl agrāku laiku. Pilskalna apkures ietaisēs, liecinot par vēlāku pilskalna izmantošanu, ir izmantoti ķieģeļi. Pilskalna ziemeļu pakājē pie Kaļvu kapsētas konstatēti un E. Šnores vadībā pētīti ar 13.–15. gs. datēti apbedījumi.
Ķīšukalnā atrasti arī uz jaunākiem laikiem attiecināmi atradumi, no kuriem īpaši izceltas lielgabalu dzelzs un akmens lodes. Domājams, ka senais pilskalns uguns šaujamo ieroču laikā ir izmantots kā īslaicīgs militārs nocietinājums vai kā militāro mācību vieta.
Ludzas senākās vēstures izpratnē pastāv pretruna starp rakstītām liecībām par Ludzas kā pilsētas šķietami ļoti seno vēsturi, kas datējama jau vismaz ar 1173. gadu, un pirmsvācu jeb latgaļu pilskalna, kas neapšaubāmi apliecinātu Ludzas senumu, neesamību tagadējās Ludzas centrā viduslaiku pils vietā. Tomēr par Ludzas apkārtnes intensīvo apdzīvotību m. ē. 1. gadu tūkstoša beigās un 2. gadu tūkstoša sākumā liecina daudz arheoloģisko pieminekļu, to skaitā pazīstamais latgaļu kapulauks – Ludzas Odukalns. Caur Ludzu ziemeļu–dienvidu virzienā gājis sauszemes tirdzniecības ceļš, Ludzā šis ceļš dalījās. Var pieņemt, ka Ludzas novads pastāvēja vismaz jau m. ē. 2. gadu tūkstoša pirmajos gadsimtos. Sava laika kontekstā novada centrs varēja atrasties tikai pilskalnā, kam labi atbilst Ķīšukalns. Tas noteikti ir bijis kāds nozīmīgs vēlā dzelzs laikmeta latgaļu centrs. Domājams, ka novada centrs uz Ludzas vietu tika pārvietots vēlāk, kad tika dibināta Ludzas pils, bet Ķīšukalns pamazām zaudēja nozīmi.