Neoreālisma postulāti ietekmēja arī neoliberālismu, īpaši divus tā teorētiķus – R. Kioheinu un Robertu Akselrodu (Robert Axelrod). Viņi akceptēja neoreālisma pamatnostādnes par to, ka starptautiskā sistēma ir anarhiska, valstis tajā uzvedas kā racionālas egoistes, bet valstu varai ir būtiska nozīme. Taču viņi uzsvēra, ka arī anarhijas apstākļos valstis var sadarboties, bet, lai sadarbība būtu sekmīga, tām nākas pārvarēt savstarpēju neuzticēšanos un bailes no tā, ka citas valstis varētu nepildīt uzņemtās saistības. Tomēr sadarbība un vienošanos respektēšana ir iespējama, jo institūcijās tiek nodrošināta informācijas apmaiņa starp iesaistītajām valstīm, kas veicina savstarpēju uzticēšanos, kā arī iepriekšējas sekmīgas sadarbības pieredze. Sekmīga sadarbība ir iespējama, ja iesaistītajām valstīm ir kopīgas intereses, cerības uz kopīgiem ieguvumiem nākotnē un iesaistīto aktoru skaits nav pārāk liels (grūtāk vienoties par soda sankcijām pret tiem, kas nepilda saistības, ja valstu ir daudz).
Neskatoties uz to, ka neoliberālisms bija stipri tuvinājies neoreālismam atsevišķās pamatnostādnēs, būtiskas domstarpības saglabājās un bija asu diskusiju objekts. Vislabāk tās no neoreālisma pozīcijām ir apkopojis Džozefs Grīko (Joseph Grieco):
Neoreālisma kritika lika liberālajiem institucionālistiem precizēt savus uzskatus, taču tas noveda pie viņu uzskatu attālināšanās no liberālisma paradigmas. “Stingro” liberāļu skatījumā viņi bija aizgājuši pārāk tālu, un neoliberālismu traktēja kā “vājo liberālismu”.