Nepatiesas informācijas izmantošana, lai iegūtu politisku ietekmi, palielinātu ienākumus, samazinātu uzticību iepriekš uzticamiem avotiem, sētu šaubas sabiedrībā, minēta dažādos vēsturiskos avotos kopš Senās Romas laikiem. Viens no senākajiem piemēriem par viltus ziņu izmantošanu politikā stāsta par Oktaviāna (Octavius Augustus), Jūlija Cēzara (Gaius Iulius Caesar) adoptētā dēla, un Marka Antonija (Marcus Antonius Marci Filius Marci Nepos), viena no Cēzara uzticamākajiem komandieriem, savstarpējo cīņu pilsoņu karā apmēram pirms 2000 gadiem. Oktaviāns zināja: lai uzvarētu karā, viņam jāiegūst sabiedrības atbalsts. Tāpēc Oktaviāns uzsāka “viltus ziņu” karu pret Marku Antoniju. Viņš apgalvoja, ka Antonijs, kuram bija dēka ar Ēģiptes karalieni Kleopatru (Κλεοπάτρα Φιλοπάτωρ), neciena tradicionālās romiešu vērtības, piemēram, uzticību un cieņu. Oktaviāns nodeva savu vēstījumu sabiedrībai, izmantojot dzeju un īsus, izteiksmīgus saukļus, kas uzdrukāti uz monētām. Oktaviāns uzvarēja karā un kļuva par pirmo Romas imperatoru, kurš valdīja vairāk nekā 40 gadus.
Cits piemērs attiecas uz 18. gs notikumiem Lielbritānijas karaļu galmos. Šajā laikā jau bija izgudrota drukas iekārta. Tipogrāfijā drukātas viltus ziņas piedāvāja melīgu informāciju par Džordža II (George Augustus), tolaik Lielbritānijas un Īrijas karaļa, slimību. Pret karali Džordžu II tika vērsta sacelšanās, un nemiernieku pusē tika izplatītas viltus ziņas par karaļa slikto veselību. Visai drīz šo informāciju ieraudzīja un pārpublicēja citi iespiedēji. Tas kaitēja karaļa publiskajam tēlam, un, lai gan sacelšanās nebija veiksmīga, šis gadījums parādīja, kā viltus ziņas var izmantot, lai mēģinātu mainīt cilvēku uzskatus.
Nepatiesu informāciju nereti lieto kara propagandai, lai panāktu sabiedrību atbalstu kara darbībai. 1898. gadā pie Kubas nogrima ASV jūras spēku kuģis USS Maine. Daži laikraksti vainoja spāņus kuģa nogrimšanā un izmantoja mākslinieka ilustrācijas par dramatisku sprādzienu. Šai informācijai nebija reālu pierādījumu, tomēr amerikāņu sabiedrībā tā radīja pret spāņiem vērstu noskaņojumu. Dažus gadus vēlāk izcēlās Spānijas un ASV karš.

Zīmējums, kurā attēlota ASV jūras spēku kuģa USS Maine uzspridzināšana Havanā Kubā. 15.02.1898.
Autors Frank H. Schell. Avots: Getty Images, 517402800.
Starptautisku uzmanību pievērsa viltus ziņas, kas tika izplatītas 2014. gadā, kad Krievijas pārstāvji virs Ukrainas gaisa telpas notrieca Malaizijas aviosabiedrības lidmašīnu MH-17. Lai novērstu uzmanību no šī nozieguma, tika izplatītas dažādas viltus ziņas, to vidū nepatiesa ziņa par it kā Ukrainā zvērīgi nogalinātu un krustā sistu zēnu.