Vēsturiskas ziņas Tagadējā Snēpeles pagasta teritorija atradās senās kuršu zemes Bandavas vidusdaļā. Snēpeles apvidus pirmo reizi vēstures dokumentos ar Pajuldes vārdu minēts 1253. gada zemes dalīšanas līgumā, kur to ieguva Livonijas ordenis. 1428. gadā to kā lēni no Kuldīgas komturejas saņēma kāds Lūve Šnēpels (Louwe Snepel), kurš ierīkoja muižu (Schnehpeln), no kuras arī cēlies pagasta mūsdienu nosaukums.
1505. gadā par muižas lēņa īpašnieku kļuva Vārmes, Šķēdes un Dinsdurbes muižu īpašnieks Martins fon den Brinkens (Martin von den Brincken), kurš muižu pārdeva Heinriham fon Sakenam (Heinrich von Sacken). Pēc vairāku īpašnieku nomaiņas par muižas īpašnieku kļuva Johans fon der Reke (Johann von der Recke). 1820. gadā muižu nopirka Ādolfs Georgs Vilhelms fon Hāns (Adolph Georg Wilhelm von Hahn). Pēdējais muižas īpašnieks bija Frīdrihs Freds fon Hāns (Friedrich Fred von Hahn).
1856. gada tika pabeigta grezna kungu dzīvojamā nama – medību pils – būve, kuru 1924. gadā pielāgoja skolas vajadzībām.
Snēpeles iedzīvotāji aktīvi piedalījās 1905. gada revolūcijas notikumos, noorganizēja tautas milicijas nodaļu, izveidoja savu revolucionāro rīcības komiteju, piedalījās tā sauktajā Aizputes karā. 1905. gada beigās muižā apmetās soda ekspedīcijas vienība, kas nežēlīgi izrēķinājās ar vietējiem, ar rīkstēm tika nopērti vairāk nekā 50 revolucionāri. Pieci soda ekspedīcijas upuri apglabāti Snēpeles kapos, pie muižas ēkas uzstādīta piemiņas plāksne.
Agrārās reformas laikā Snēpeles muižu (1704 ha) sadalīja 101 vienībā, Sprinču muižu (406 ha) – 25 vienībās, Lielsālijas, Mazsālijas, Bārauces un Kundi ciemus (70 ha) – 5 vienībās. 1935. gadā Snēpeles pagastā bija 92 vecsaimniecības un 103 jaunsaimniecības. Darbojās trīs ūdensdzirnavas, koppienotava, 4 pārtikas veikali.
Snēpeles pagastā atradās viens no Kursas seno valdnieku – kuršu ķoniņu – brīvciemiem – Viesalgu ciems, kurš piederēja Tontegodes dzimtai. Tā zeme nekad nebija piederējusi vācu muižniekiem, un ļaudis bija brīvi no klaušām un nodevām. 1850. gadā tajā bijušas deviņas kuršu ķoniņu ģimenes. Viesalgu ciems beidza pastāvēt 1929. gadā, kad Latvijas Republikas Saeima pieņēma likumu par Kuldīgas apriņķa brīvciemu sadalīšanu viensētās.
Pēc Otrā pasaules kara pagasts tika likvidēts, tā vietā izveidotas Snēpeles un Sudrabkalnu ciemu izpildu komitejas, kuras 1954. gadā apvienotas kā Sudrabkalnu ciema padome, bet no 1966. gada – Snēpeles ciema padome, no 1990. gada – Snēpeles pagasta padome. No 2009. gada pagasts kļuva par Kuldīgas novada administratīvo teritoriju.
1948. gada 10. oktobrī Snēpelē tika nodibināts pirmais kolhozs pagastā – "Vētra", bet 28. novembrī – kolhozs "Jaunā gvarde", 1949. gada 27. janvārī – kolhozs "Arājs", bet 5. aprīlī – kolhozs "Brīvais ceļš". 1950. gadā notika sīko saimniecību apvienošana. Izveidojās divas saimniecības – "Jaunā gvarde" un "Brīvais ceļš". 1961. gada 14. februārī abas apvienoja, izveidojot kolhozu "Snēpele".

Labības kulšana kolhozā "Snēpele". 1961. gada rudens.
Fotogrāfs H. Poļevskis. Avots: Kuldīgas novada muzejs.
Kolhoza laikā tika uzceltas daudzas ražošanas ēkas: jaunā kalte, kartupeļu pagrabs, katlu māja, fermas, lopbarības šķūņi, lauksaimniecības mašīnu šķūnis, kā arī dzīvojamās mājas – trīs astoņpadsmit dzīvokļu mājas un vairāk nekā 20 Līvānu tipa mājas. Bija bērnudārzs ar 95 vietām, jauns veikals un ēdnīca, kā arī sadzīves pakalpojumu punkts. Padomju okupācijas laika saimniekošanas un plašās meliorācijas dēļ izzuda daudzas viensētas, kas Snēpelē bija 20. gs. sākumā un vidū.
Sākoties privatizācijas procesiem Latvijā, 1992. gadā kolhozs tika pārveidots par paju sabiedrību "Snēpele", 1994. gadā tā tika likvidēta. Līdz ar to beidza pastāvēt kopsaimniecība un sākās īpašumu privatizācija un zemnieku saimniecību veidošanās.