Augstskolas struktūra tika veidota uz Liepājas skolotāju institūta bāzes. LPI tika izveidotas trīs fakultātes – Latviešu valodas un literatūras fakultāte, Krievu valodas un literatūra fakultāte un Fizikas un matemātikas fakultāte sākumskolas klašu (1.–4. klase) skolotāju sagatavošanai. 1962./1963. gadā tika izveidotas arī Pirmskolas pedagoģijas un psiholoģijas fakultāte, kurā tika sagatavoti bērnudārzu pedagogi, un Sabiedrisko profesiju fakultāte, kurā citu fakultāšu studenti varēja iegūt zināšanas un prasmes sabiedriskā un politiskā darba un kultūras pasākumu organizēšanā un vadīšanā (piemēram, skolas bibliotekārs, pionieru vadītājs, kordiriģents, deju kolektīva vadītājs). Studentu praksei skolotāju darbā pie augstskolas tika izveidota LPI bāzes pamatskola. Studijas norisinājās gan dienas, gan vakara, gan neklātienes nodaļās. Neklātienes nodaļa tika izveidota 1958./1959. gadā, lai sniegtu iespēju iegūt augstāko izglītību jau strādājošajiem skolotājiem ar vidējo izglītību.
Pēc 1990. gada augstskolā mērķtiecīgi tika sākta pāreja no viena profila augstākās mācību iestādes uz reģionālu vairāku profilu augstskolu. Paplašinot studiju programmu piedāvājumu, paralēli skolotāju izglītošanai studiju programmām tika veidotas nepedagoģisko studiju programmas. Uz Neklātienes nodaļas bāzes 1994. gadā tika izveidots Pieaugušo izglītības centrs, kurš reorganizācijas rezultātā 2009. gadā pārdēvēta par Mūžizglītības nodaļu, kuras galvenā prioritāte ir īstenot neformālās izglītības programmas LiepU īstenotajos studiju virzienos personām ar jau iegūtu vidējo izglītību.
2022. gadā LiepU sastāv no četrām fakultātēm: Dabas un inženierzinātņu, Humanitāro un mākslas zinātņu (izveidota 2000. gadā), Pedagoģijas un sociālā darba (izveidota 2000. gadā uz Pirmskolas un speciālās pedagoģijas fakultātes bāzes), Vadības un sociālo zinātņu fakultātes.
Zinātniskās darbības īstenošanai pie LiepU darbojas arī zinātniskie institūti, īstenojot pētniecību atbilstoši prioritārajiem studiju virzieniem – informācijas tehnoloģijas, datortehnika, elektrotehnika, fizika, matemātika, vides aizsardzība, valodu un kultūru studijas, mākslas, izglītība, pedagoģija un sports, sociālā labklājība. LiepU darbojas četri zinātniskie institūti – Izglītības zinātņu institūts, Kurzemes Humanitārais institūts (dibināts 2007. gadā uz 2003. gadā izveidotā Folkloras un valodas centra bāzes), Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūts (dibināts 2015. gadā uz 2006. gadā izveidotā Matemātikas un informatīvo tehnoloģiju institūta bāzes), Vadībzinātņu institūts (2008).