Ķīmiskās aizsardzības vienībām ir divi galvenie uzdevumi: radioaktīvā, bioloģiskā un ķīmiskā saindējuma atklāšana un identifikācija un minētā saindējuma neitralizācija (bruņoto spēku vienību dekontaminācija jeb attīrīšana no saindējuma).
Atkarībā no bruņoto spēku kopējās organizācijas ķīmiskās aizsardzības vienībām var būt arī papildu uzdevumi. Pirmais uzdevums ir radioaktīvā, bioloģiskā un ķīmiskā saindējuma izplatības prognozēšana. Lai sagatavotu minētās prognozes, ķīmiskās aizsardzības vienības nodarbojas arī ar meteoroloģisko datu sagatavošanu. Otrais uzdevums ir dzeramā ūdens sagatavošana: situācijā, kad loģistika neļauj nepieciešamajā apjomā nodrošināt bruņoto spēku vienības ar dzeramo ūdeni, ķīmiskās aizsardzības vienības šo uzdevumu izpilda tieši militāro operāciju rajonā, attīrot no saindējuma uz vietas pieejamo ūdeni no atklātām ūdens tilpnēm. Trešais uzdevums ir aizdedzinošo ieroču lietošana. Ceturtais uzdevums ir ķīmiskās munīcijas (arī bioloģiskās munīcijas un kodolmunīcijas) neitralizācija. Piektais uzdevums ir dūmu aizsegu veidošana.
Ķīmiskās aizsardzības vienības ir kaujas atbalsta vienības un ir lietderīgas tikai tad, ja bruņoto spēku kaujas vienības veic aizsardzības pret MII pasākumus savā līmenī. Ķīmiskās aizsardzības vienību efektivitāte ir tieši atkarīga no kaujas vienību gatavības aizsardzībai pret MII un sadarbības.