90. gadi Pirmais festivāls “Sinepes un medus” notika 1991. gada vasarā, tajā uzstājās tikai Madonas apkaimes grupas un kapelas: “Madonas vecpuiši”, “Lati”, “Zelteri”, “Negaiss”, “Bruģis”, kas izvirzījās līderos konkursā, kurā klausītāji sev tīkamāko mūziku noteica, balsojot ar kapeikām.
1992. gada konkursā piedalījās grupas un kapelas “Brālīši”, “Ķirmji”, “Tilts”, “Dūmi”, “Cehs”, “Propoliss”, atkal pēc saziedoto monētu skaita uzvarēja “Bruģis”, priekšnesumus vērtēja arī žūrija, viesos bija grupa “Linga”.
Kopš 1993. gadā muzikālos priekšnesumus festivālā vērtēja žūrija, kas apsveica spožākos dalībniekus individuāli un laureātus grupu nominācijās. Tika piešķirtas balvas 12 nominācijas, kas raksturoja dalībnieku galvenos muzikālos un citus uzstāšanās parametrus: Labākā debija, Labākais aranžējums, Labākais šovs, Labākais kontakts ar publiku, kā arī individuālās balvas katrā instrumentu grupā. Konkursā startēja “Vēja runa”, “Svīta”, “Bruģis”, “Māgas”, "Lati” u. c., goda viesu vidū “Libau”, “Opuss-C”, “Otra Puse”. Trešo gadu pēc kārtas uzvarēja “Bruģis”, balvā saņemot bungu komplektu. Sākās bērnu koncertu tradīcija.
1994. gada konkursā uzstājās “Velves”, “Kodols”, “Varbūt”, “Tumsa”, How Much Personalities?, Moral Free, “Citrons”, Metal-H, “Solo”, “PEA” u. c., paplašinoties dalībnieki ģeogrāfijai visas Latvijas mērogā. Viesi – “Līvi”, “Prāta Vētra”. 1994. gadā, noklausoties konkursa grupas, žūrija lēma, ka uz galveno balvu ir divi līdzvērtīgi pretendenti. Izveidojās divas galvenās balvas – Medus balva, ko parasti piešķīra popgrupai, savukārt Sinepju balvu lielākoties ieguva smagā roka pārstāvji. Kopš 1994. gada izdota festivāla avīze, tobrīd “Sinepes un medus” stabili bija kļuvis par dažādu stilu un žanru jauno grupu konkursu no elektroniskās mūzikas līdz hārdrokam.
1995. gadā festivāls tika pie jauna karoga sarkanā un zaļā krāsā, simbolizējot mīlestību un zemi. Konkursā piedalījās desmit grupas (“Pienvedēja piedzīvojumi”, “Pilots Buda”, “Klaidonis”, F. Art u. c.). Medus balva tika pasniegta Willow Farm, Sinepju balva – grupai “Skumju akmeņi”; bija sarīkots bērnu zīmējumu konkurss, modes skate.
1996. gada dalībnieku vidū bija “Herlis”, Hell Patrol, D. D. Rabbit, Lucius, Fact u. c. Sinepju balva tika piešķirta Heaven Grey, Medus balva – Yaputhma Sound System, kam žūrija piešķīra arī balvu par labāko skatuves tēlu.
Kopš 1996. gada pirms konkursa grupām uz Brīvās skatuves bija iespējas uzstāties ikvienai grupai, kura to vēlējās. Pēc festivāla “Sinepes un medus”, noskatoties Brīvās skatuves uzfilmēto video materiālu un novērtējot uzstāšanās kvalitāti, rīkotāji izraudzījās nākamā gada konkursa dalībniekus.
Uz 1997. gada konkursu pieteicās 60 grupas, no kurām tika atlasītas 12 – “Lolitas brīnumputns”, Blink, Take It Such, Mary Jane, “Baložu pilni pagalmi”, “Bērni”, Yulunga u. c. Sinepju balvu ieguva Miss America, Medus – Time After Time, iegūstot trīs labāko mūziķu titulus, grupa Sanctimony nopelnīja divus titulus – profesionālākā grupa un labākais solists. Viesu vidū bija Arnis Mednis un ExPatriots, “Jauns Mēness”, Valdis Atāls u. c.
1998. gadā festivāls notika uz divām skatuvēm, paplašinājās viesiem atvēlētā koncertu daļa ar plašu dalībnieku klāstu, kurā bija iepriekšējo gadu laureāti, kā arī Hot Dogs, “Cements”, Laimis Rācenājs, Haralds Sīmanis, “Linga”, televīzijas konkursa “Meklējam solisti” laureātes utt. Konkursā piedalījās 25 grupas – “Taizels”, Exit, “Tramplīni”, Gelousy, “Klīstošais Holandietis”, “Rūsa”, “Ledus”, “Inokentijs Mārpls”, “Metrs”, “Akmeņu dārzs” u. c.
1999. gada konkursā Medus balvu ieguva grupa Dull Doll, Sinepju balvu saņēma Gust of Anger. Notika arī garīgās mūzikas koncerts Madonas baznīcā, viesu vidū “Prāta Vētra”, “Iļģi”, “Jauns Mēness”, Gunārs Graps ar grupu (Igaunija) u. c.