Jēgeru militārā darbība kara apstākļos Somu apmācības notika Lokštetē pie Hamburgas, Vācijas ziemeļos. Pirmā 200 vīru brīvprātīgo grupa, kas tika apmācīta 1915. gada pavasarī un vasarā, oficiāli darbojās kā skautu kursi (Pfadfinderkursus). 1915. gada rudenī apmācības tika paplašinātas, un to nosaukumu pārdēvēja par Lokštetes mācību karaspēka vienību (Ausbildungstruppe Lockstedt). No 1915. gada augusta līdz 1916. gada maijam noritēja intensīvāka uzņemšana, un šajā laikā lielākā daļa jēgeru izgāja karavīru pamatapmācību, daži papildus kājnieku apmācībai ieguva arī speciālo apmācību dažādās militārās jomās, kā arī virsnieku vai apakšvirsnieku apmācību.
Pēc Vācijas un arī lielākās daļas somu domām, bija nepieciešams papildināt apmācības, ieviešot pieredzi frontes līnijā. Šajā nolūkā no brīvprātīgajiem tika izveidots vācu jēgeru bataljons, kuru papildināja arī artilērijas un sapieru vienības. Šo bataljonu komandēja vācu virsnieki un apakšvirsnieki, un somu karavīru līderi darbojās kā viņu palīgi. 1916. gada maijā vienību pārdēvēja par 27. Karalisko Prūsijas rezerves jēgeru bataljonu (das Königlich-Preußische Reserve-Jäger-bataillon Nr. 27). Tā paša mēneša beigās galvenā bataljona daļa tika pārcelta uz frontes dienestu Latvijas teritorijā Vācijas 8. armijas sastāvā. Tie brīvprātīgie, kuru pamatapmācība vēl turpinājās vai kuri bija ieradušies pēc maija, palika Lokštetē un devās uz austrumu fronti vēlāk.
No 1916. gada jūnija sākuma līdz augusta beigām bataljons dienēja Misas upes frontes sektorā dienvidu virzienā no Rīgas. Pretējā pusē atradās Krievijas 7. armijas korpuss. Frontes sektors bija salīdzinoši mierīgs, bet somi vasaras laikā piedalījās dažās nelielās kaujās pie Misas upes, Smārdē, kā arī rajonā starp Iecavu un Ķekavu. Augusta beigās bataljonu pārvietoja uz Klapkalnciemu netālu no Rīgas jūras līča piekrastes, kur jēgeri cīnījās līdzīgā zemas intensitātes pozīciju karā tāpat kā iepriekšējā vietā.
1916. gada vēlā rudenī jēgeru noskaņojums bija krietni pasliktinājies. Viņi bija neapmierināti, ka nebija informācijas par viņu atgriešanos Somijā un apstākļi frontē bija slikti. Turklāt bija izplatījušās baumas, ka bataljonu paredzēts izmantot kā trieciena daļu, kas radīja raizes par smagiem zaudējumiem. Jēgeri vēlējās atbrīvot Somiju no krieviem, nevis cīnīties par neskaidriem mērķiem tālu no dzimtenes. Lai atjaunotu kārtību, bataljona vadībai nācās pielietot bargus disciplīnas paņēmienus. Aptuveni 220 jēgeru tika pārcelti uz atsevišķu soda vienību Bārenfeldē pie Hamburgas. Vēlāk viņus nozīmēja obligātajā darba dienestā, un viņi nekad vairs neatgriezās bataljona rindās.
Tomēr somu neapmierinātība ar situāciju noveda pie tā, ka 1916. gada 13. decembrī jēgeru bataljonu atsauca no frontes un tam tika plānotas papildu apmācības. Taču šis jautājums tika atlikts, jo 1916. un 1917. gada mijā vācu situācija Rīgas frontē pasliktinājās. Pēdējo reizi operācijās Latvijā jēgeri piedalījās no 1917. gada janvāra sākuma līdz marta beigām, kad bataljons uz laiku dienēja kā rezerves vienība Lielupes frontes sektorā. Janvāra beigās bataljons bija gatavs doties uzbrukumā Mangaļu virzienā, taču vācieši pēdējā brīdī atcēla uzbrukumu. 24. martā bataljonu pārvietoja uz Liepāju, kur tas nākamos 11 mēnešus guva paaugstināta līmeņa apmācības, kas ietvēra arī apsardzes dienestu piekrastes rajonos pie pilsētas. Šeit jēgeriem bija plaša saskarsme ar vietējiem latviešu iedzīvotājiem.

27. jēgeru bataljona karavīri pie kazarmām Liepājā. 31.05.1917.
Fotogrāfs Erkki Räikkönen. Avots: Europeana/Finnish Heritage Agency.
1917. gada rudenī no Somijas pienāca informācija, ka Somija mēģina atdalīties no Krievijas, un konfrontācija starp Somijas galēji kreisajām un demokrātiskajām aprindām sāka saasināties. Starp jēgeriem atkal radās pretrunas. Daži jēgeri pauda solidaritāti kreisi noskaņotajiem, kas noveda pie tā, ka viņiem neļāva atgriezties Somijā ar galveno jēgeru grupu. 1918. gada februāra sākumā noslēdzās padziļinātās apmācības, un gandrīz visi, kas veiksmīgi apguva apmācības, tika paaugstināti par virsniekiem (403 personas) vai apakšvirsniekiem (727 personas). Bataljona loma Vācijas armijas sastāvā noslēdzās, un 1918. gada 13. februārī Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē noslēguma ceremonijā jēgeri nodeva zvērestu par uzticību neatkarīgās Somijas demokrātiskajai valdībai. Vienlaicīgi tika atklāts jēgeru kustības simbols – Jēgeru karogs (Jääkärilippu). Daļa jēgeru jau 1917. gada beigās un 1918. gada sākumā tika nosūtīti uz Somiju, lai sagatavotos galvenās grupas ierašanās brīdim. Galvenā grupa ieradās Vāsā 1918. gada 25. februārī, tieši trīs gadus pēc tam, kad tika uzsāktas apmācības.
Somijas pilsoņu karā Somijas demokrātiskās valdības armijas ierindās kopā piedalījās 1261 jēgers. Lielākā daļa jēgeru būtu vēlējušies turpināt darboties kā atsevišķs trieciena bataljons, taču Somijas armijas vadība uzskatīja, ka šādus profesionāļus, kuri bija saņēmuši modernu militāro apmācību, būtu daudz noderīgāk iedalīt dažādās armijas vienībās vadības un apmācību uzdevumos. Ar jēgeru palīdzību armijas taktiskās un operatīvās spējas nepārprotami paaugstinājās, un tas būtiski veicināja faktu, ka Somijas armija bija pārāka pār savu pretinieku.