Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas institūcijas ir zvērinātu advokātu kopsapulce, Latvijas Zvērinātu advokātu padome, revīzijas komisija un disciplinārlietu komisija. Zvērinātu advokātu kopsapulce ir augstākā Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas pārvaldes institūcija, kura pieņem kolēģijas statūtus, advokāta ētikas kodeksu un citus ar advokatūras iekšējo darbību saistītus aktus, ievēlē Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku, padomes locekļus, disciplinārlietu komisijas locekļus un revīzijas komisijas locekļus, kā arī apstiprina gada pārskatu un budžetu.
Kolēģijas pārvaldes, uzraudzības un izpildu institūcija ir Latvijas Zvērinātu advokātu padome, kuras funkcijās ietilpst lēmumu pieņemšana par uzņemšanu un ieskaitīšanu zvērinātu advokātu un zvērinātu advokātu palīgu skaitā, par izslēgšanu, atstādināšanu vai atskaitīšanu no zvērinātu advokātu un zvērinātu advokātu palīgu skaita. Padome arī pārzina kolēģijas organizācijas lietas, uzrauga zvērinātu advokātu un zvērinātu advokātu palīgu darbību, izskata par viņiem iesniegtās sūdzības un ziņojumus, kā arī ierosina disciplinārlietas, organizē zvērinātu advokātu un viņu palīgu kvalifikācijas paaugstināšanu. Latvijas Zvērinātu advokātu padomes finansiālo darbību kontrolē revīzijas komisija. Padomes ierosinātās disciplinārlietas pret zvērinātiem advokātiem un advokātu palīgiem izskata disciplinārlietu komisija.
Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāji: G. Zemgals (1921); Jānis Bērziņš (1921–1933); Aurēlijs Zēbergs (1933–1940); Aivars Niedre (1993–2002); Jānis Grīnbergs (2002–2017) un Jānis Rozenbergs (kopš 2017. gada).
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā darbojas arī Latvijas Zvērinātu advokātu padomes izveidotas komisijas: Ētikas komisija, Uzraudzības un kontroles komisija, Zvērinātu advokātu palīgu profesionālās sagatavošanas, darbības uzraudzības un eksāmenu komisija; Komisija pretendentu dokumentu izvērtēšanai; Komisija nodokļu un finanšu jautājumu risināšanai.
Advokāta eksāmena komisijas sastāvu izveido un nosaka Tieslietu ministrs. Eksāmena komisijas sastāvā ir trīs juridiskās zinātnes promocijas padomju deleģēti tiesību zinātņu doktori, trīs Augstākās tiesas priekšsēdētāja norīkoti senatori, trīs Latvijas Zvērinātu advokātu padomes norīkoti zvērināti advokāti un viens tieslietu ministra pilnvarots pārstāvis.