Pēc studijām L. Freivalde turpināja karjeru Zviedrijas tiesu sistēmā, strādājot par tiesneša palīdzi no 1970. līdz 1972. gadam. 1974. gadā L. Freivalde tika norīkota par Sveas apgabaltiesas fiskāli (amata pakāpe zviedru tiesnešu apmācības sistēmā esošai personai). Pēc tam no 1974. līdz 1975. gadam bija pagaidu tiesnese Īres šķīrējtiesā (Hyresnämnden) Vesterosā. No 1975. līdz 1976. gadam strādājusi Riksdāga (Riksdagen) informācijas dienestā (Riksdagens upplysningstjänst). 1976. gadā uzsāka darbu Patērētāju tiesību aizsardzības aģentūrā, kur jau 1979. gadā tika paaugstināta par nodaļas vadītāju (byråchef). 1983. gadā Zviedrijas valdība L. Freivaldi iecēla par aģentūras ģenerāldirektori un Patērētāju tiesībsardzi.
Pēc vairākiem politiskajiem skandāliem, kuru rezultātā vairāki tieslietu ministri bija spiesti atkāpties no amata, toreizējais premjerministrs Ingvars Kārlsons (Ingvar Carlsson) 1988. gadā uzaicināja L. Freivaldi par tieslietu ministri savā sociāldemokrātiskajā valdībā. Modernās Zviedrijas kontekstā L. Freivalde bija viena no pirmajām sievietēm imigrantēm, kura valdībā ieņēma tik augstu amatu. Kopš stāšanās amatā L. Freivalde aktīvi veicināja Zviedrijas valdības kontaktu atjaunošanu ar Latviju. Šī darba rezultātā, pārstāvot Zviedrijas valdību, L. Freivalde piedalījās Zviedrijas konsulāta Rīgā atklāšanā 28.03.1990., kas tolaik bija pirmā ārvalstu konsulārā pārstāvniecība Rīgā, un vēlāk arī Zviedrijas vēstniecības atklāšanā 29.08.1991.

Zviedrijas Ārlietu ministre Laila Freivalde atklāj Zviedrijas vēstniecību Latvijas Republikā. Rīga, 29.08.1991.
Fotogrāfs Uldis Pāže. Avots: Saeima/LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.
Pēc Zviedrijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas sakāves 1991. gada vēlēšanās L. Freivalde bija juriste vienā no lielākajām advokātu firmām pasaulē Baker & McKenzie. Šajā laikā L. Freivalde, pārstāvot Stokholmas Ekonomikas augstskolu, piedalījās pārrunās ar Latvijas un Zviedrijas valdību par tās filiāles – Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā (Rīgas Ekonomikas augstskolas) – nodibināšanu 1994. gadā.
L. Freivalde atgriezās valdībā kā tieslietu ministre pēc 1994. gada vēlēšanām, kad I. Karlsona vadītā sociāldemokrātu partija izveidoja mazākuma valdību. Būdama ministres amatā, L. Freivalde piedalījās sagatavošanas darbā, lai Zviedrija iestātos Eiropas Savienībā (ES). Valdības darbā aizstāvēja pozīciju, ka Zviedrijai ir aktīvi jāatbalsta ES tālāka paplašināšanās, un L. Freivaldes vadītajai tieslietu ministrijai bija centrālā loma Zviedrijas oficiālajā palīdzībā, lai sagatavotu Latviju tās ceļā uz iestāšanos ES. Oficiālajos kontaktos ar Latviju aicināja arī šeit atcelt nāvessodu. Būdama tieslietu ministres amatā, L. Freivalde vadīja Zviedrijas tiesu sistēmas reformu un tiesu procesa likumu grozīšanu. L. Freivalde pievērsa arī pastiprinātu uzmanību ekonomisko noziegumu apkarošanai un nodibināja Ekonomisko noziegumu apkarošanas biroju (Ekobrottsmyndigheten). L. Freivalde attīstīja arī īpašu valsts atbalstu noziegumos cietušo atbalstam un aizsardzībai, pievēršot sevišķu uzmanību bērniem un sievietēm.
Tieslietu ministres amatā L. Freivalde bija līdz pat 2000. gada rudenim, kad politiska skandāla rezultātā nolēma atkāpties no amata, tādējādi protestējot pret, viņasprāt, masu mediju iejaukšanos privātajā dzīvē. Skandāla cēlonis bija kritika pret L. Freivaldes lēmumu privatizēt un nopirkt dzīvokli, kurš pirms privatizācijas bija Stokholmas pilsētas vispārējā labuma (t. i., pašvaldības īpašumā) īres dzīvoklis. Lai arī dzīvokļa privatizācija un pirkums bija juridiski korekts, L. Freivaldes rīcību kritizēja pazīstama sociāldemokrātiskās partijas Stokholmas vietējās nodaļas politiķe Annika Billstrēma (Annika Billström), kura vērsās pret vispārējā labuma īres dzīvokļu privatizāciju un pārdošanu. Savukārt premjerministrs un citi ministri pauda dziļu nožēlu par L. Freivaldes pieņemto lēmumu.
L. Freivalde no 2000. gada līdz 2003. gadam strādāja par Zviedrijas tēlotāja mākslas darbadevēju organizācijas “Zviedru tēlotāja māksla” (Svensk Scenkonst) vadītāju, bet drīz pēc Zviedrijas ārlietu ministres Annas Lindas (Anna Lindh) noslepkavošanas 2003. gadā toreizējais Zviedrijas premjerministrs Jērans Pēšons (Göran Persson) uzaicināja L. Freivaldi par ārlietu ministri savā sociāldemokrātiskajā valdībā. Šajā amatā L. Freivalde bija līdz 2006. gadam, kad viņa demisionēja, jo tika kritizēta par Ārlietu ministrijas iesaisti radikāli labējās partijas “Zviedru demokrāti” (Sverigedemokraterna) interneta avīzes SD-Kuriren mājaslapas slēgšanā 09.02.2006.