Korporācijas latinizētā nosaukuma nozīme ir ‘liepu zeme’ (latīņu philyra – ‘liepa’) kā norāde uz Liepāju.
Nosaukums “Philyronia”
Organizācijas tips latviešu studentu korporācija
Dibināšanas datums 11.05.1924.
Dibināšanas vieta Rīga
Filistru biedrības dibināšanas datums 1925.
Filistru biedrības darbības pārtraukšanas datums 13.07.1940.
Jumta organizācija Prezidiju konvents
Devīze
Krāsas brūns, zaļš, zelts
Korporācijas latinizētā nosaukuma nozīme ir ‘liepu zeme’ (latīņu philyra – ‘liepa’) kā norāde uz Liepāju.
Korporācijas “Philyronia” mērķi, formulēti 1924. gada redakcijā: “Pulcēt ap sevi valstiski nacionāli domājošos LU studentus, izkopt savu biedru starpā īstu draudzību, pienākuma apziņu, goda prātu un vīrišķību, veicināt viņos interesi uz zinātni un mākslu, sniegt saviem biedriem morālisku un materiālu pabalstu.”
Korporācijas mērķi 1939. gada redakcijā: “Pulcināt zem sava karoga Latvijas Universitātes studentus, izaudzināt viņus nacionāli valstiskā un tautas vienības garā par krietniem pilsoņiem un sabiedriskiem darbiniekiem, izkopt viņos pienākumu apziņu, goda prātu, savstarpēju draudzību un sabiedrisko taktu, veicināt interesi uz zinātni un mākslu, kā arī ar sporta nodarbēm veicināt biedru fizisko attīstību.”
Korporācijas “Philyronia” krāsas, kas lietotas regālijās (krāsu atšķirības zīmēs): brūns, zaļš, zelts. Krāsas simbolizē Kurzemes brūno zemi, zaļās liepas un zeltaino sauli. Atšķirības zīmes: karogs, vapenis (ģerbonis), krāsu vairodziņš, krāsu lentes, šarfa, cirķelis, galvas sega (deķelis), krāsu rapieris. Korporācijas “Philyronia” vapenī iestrādāts Liepājas pilsētas ģerbonis – liepa ar lauvu.
“Philyronia” devīzes ir “Vera amicitia – decus vitae!” (‘Īsta draudzība – dzīves krāšņums!’) un “Darbs, griba, pienākums!”. Korporācijas “Philyronia” biedri korporācijas ikdienā un svētkos ievēro tradīcijas, kas izkoptas kopš korporācijas dibināšanas. Reglamentētajā pasākumu norisē ir dažādi atšķirīgi elementi, tostarp korporācijai “Philyronia” raksturīgās svētku dziesmas, uzsaucieni un citi.
Studentu korporācijas "Philyronia" krāsu vairodziņš un cirķelis.
Studentu korporācijas “Philyronia” darbību reglamentē iekšējie darbības noteikumi – komāns.
Aktīvie biedri piedalās konventā. Tā darbu vada un korporāciju reprezentē prezidijs, kas sastāv no trīs konventa vēlētām amatpersonām – seniora, viceseniora un sekretāra. Konventa vēlēts oldermanis ir atbildīgs par korporācijas jauno biedru (zēnu) audzināšanu un dzīvi korporācijā, par noteikumu un tradīciju ievērošanu. Arī citas konventa vēlētas amatpersonas ir atbildīgas par noteiktām korporācijas darbības jomām.
Filistru biedrība vienoja studijas pārtraukušos un beigušos korporācijas biedrus. Korporācijas “Philyronia” filistru biedrība dibināta 1925. gadā (līdz 1938. gadam tās nosaukums – Korporācijas “Philyronia” filistru palīdzības biedrība). Padomju okupācijas laikā, 13.07.1940., filistru biedrība slēgta ar sabiedrisko lietu ministra rīkojumu; tās darbība daļēji atjaunota un norisinājās nacistiskās okupācijas laikā. Pēc kara studentu korporācijas “Philyronia” filistru biedrība darbību nav atjaunojusi.
11.05.1926. “Philyronia” uzņemta Latvijas studentu korporāciju jumtorganizācijā – Prezidiju konventā (PK). Tajā darbojās līdz PK darbības pārtraukšanai padomju okupācijas laikā, 13.07.1940. Savukārt korporācijas “Philyronia” filistru palīdzības biedrība 1932. gadā iestājās Latvijas studentu korporāciju Filistru biedrību savienībā (FBS). Korporācijas “Philyronia” biedri līdzdarbojās un bija biedru lielākā daļa Studentu korporāciju filistru biedrību kopā Liepājā (pastāvēja 1932.–1940. gadā). Pēc Otrā pasaules kara “Philyronia” darbojās 1948.–1949. gadā dibinātajā Latvijas Korporāciju apvienībā (LKA), kas pildīja PK un FBS funkcijas trimdā. 1989.-1990. gadā “Philyronia” piedalījās PK darbības atjaunošanā.
Studentu korporācijas “Philyronia” komānu kā vecāka studentu korporācija ir garantējusi “Lettonia”.
“Philyronia” kā studentu liepājnieku korporācija dibināta 07.07.1924., taču ar korporācijas “Philyronia” konventa lēmumu par oficiālo dibināšanas datumu pieņemts 11.05., godinot datumu, kurā 1926. gadā korporācija uzņemta PK. Korporāciju “Philyronia” dibināja liepājnieki – bijušie Latvijas Universitātes (LU) Liepājas un apkārtnes studentu biedrības (vēlāk nosaukums “Kursa”; pastāvēja 1922.–1940. gadā) biedri, kuri uzskatīja, ka organizācijai turpmāk jāattīstās kā korporācijai. Līdz pat padomju okupācijai, kad 13.07.1940. ar sabiedrisko lietu ministra lēmumu korporācija “Philyronia” tika slēgta, tā vienoja LU studējošos liepājniekus – korporācijā tika uzņemti galvenokārt Liepājā un tās apkārtnē dzimuši studenti. Par korporācijas “Philyronia” pirmo senioru tika ievēlēts Mārtiņš Bergholcs.
Pēc korporācijas slēgšanas padomju varas iestādes atsavināja tās īpašumu, bet daudzi korporācijas “Philyronia” biedri bija pakļauti okupācijas varas iestāžu represijām un zaudēja dzīvību. Nacistiskās okupācijas laikā korporācija faktiski darbojās neoficiāli, jo oficiāli tika atzīta tikai studentu korporācijas “Philyronia” filistru biedrība.
Korporācijas “Philyronia” darbība atjaunota pēc Otrā pasaules kara trimdā. Pirmā korporācijas “Philyronia” kopa nodibināta 1950. gadā Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Pastāvēja vairākas korporācijas “Philyronia” kopas ASV, Austrālijā un Kanādā. Trimdā korporācijas Globālais prezidijs atradās Toronto (Kanādā; līdz 1989. gadam) un Sandjego (ASV; 1989.–2004. gadā).
Latvijā darbību “Philyronia” atjaunoja 17.11.1989. pie LU. Pēc korporācijas darbības atjaunošanas Latvijā pēc iespējas tiek ievērota tradīcija, un daļa korporācijā uzņemto jauno biedru ir liepājnieki. Kopš 2004. gada korporācijas Globālais prezidijs atrodas Latvijā. Korporācijai “Philyronia” nav sava konventa dzīvokļa; korporācijas pasākumi norisinās dažādās telpās Liepājā un Rīgā.
Korporācijā “Philyronia” uzņem augstskolu studentus. “Philyronia” rīko viesu vakarus, kuros studentiem ir iespēja viesoties korporācijā. Pēc tam, kad interesenti ir vairākkārt apmeklējuši viesu vakarus, izrādījuši vēlmi iestāties korporācijā un ieguvuši divu “Philyronia” biedru ieteikumus, korporācijas “Philyronia” konvents lemj par jauno biedru uzņemšanu. Korporācijas biedru gradācija: filistri, komilitoņi (arī – tautieši), zēni. Korporāciju vidē korporācijas “Philyronia” biedri tiek saukti par filiroņiem (tradicionāli tiek rakstīts – philyroņi).
1929. gadā studentu korporācijā “Philyronia” bija 53 biedri, 1940. gadā – 120, 1961. gadā – 58, 1974. gadā – 70, 1978. gadā – 66, 1985. gadā – 53, 1989. gadā – 38. 2020. gada pavasara semestrī korporācijā “Philyronia” bija 42 biedri, no kuriem 35 Latvijā, septiņi – citviet pasaulē.
Starp korporācijas “Philyronia” biedriem bijuši ievērojami Latvijas kultūras darbinieki, augstskolu mācībspēki. Korporācijas biedri ir piedalījušies Latvijas Neatkarības karā, par ko viens no viņiem (goda filistrs Valdemārs Ģinters) apbalvots ar Lāčplēša kara ordeni. Ievērojamu ieguldījumu korporācijas darbībā un attīstībā snieguši “Philyronia” biedri Jānis Āmanis, Fēlikss Bauce, Eižens Beierle, M. Bergholcs, Fricis Bite, Juris Bite, Toms Bite, Kārlis Dambis, Ansis Orbe, Žanis Pelcmanis, Juris Rubis, Reinhards Siksna, Sergejs Snarskis, Miķelis Sungals, Nikolajs Zvirbulis.
No 1953. līdz 1989. gadam trimdā izdots internais (iekšējais) žurnāls “Philyronias Vēstnesis”.