Aļņu pļavērces nav bīstamas cilvēkiem, bet savvaļas dzīvniekiem tās var nodarīt lielu ļaunumu. Novēroti gadījumi, kad tās ir pieķērušās cilvēkiem, tomēr to kodumi draudus cilvēku veselībai nerada.
Aļņu pļavērces barojas ar savvaļas pārnadžu asinīm, un vispirmām kārtām tās parazitē uz savvaļas aļņiem (Alces alces, Cervicidae). Ernests Tomsons Setons (Ernest Thompson Seton) 1909. gadā atzīmējis Dermacentor albipictus kā aļņiem bīstamāku ienaidnieku par vilkiem, lāčiem un pumām. Aļņu pļavērces uzbrūk arī baltastes briežiem (Odocoileus virginianus, Cervidae) un citiem briežiem (Cervus canadensis, Cervus hemionus, Cervicidae), kā arī bizoniem (Bison bison, Bovidae). Aļņu pļavērces novērotas arī uz ziemeļbriežiem (Rangifer tarandus, Cervicidae), citiem savvaļas dzīvniekiem un mājdzīvniekiem, bet parasti nenodara tiem būtisku kaitējumu. Pēdējos gados novērots arvien pieaugošs invadēto savvaļas aļņu skaits. Atsevišķos gadījumos ir konstatēti 100 000 un vairāk Dermacentor albipictus īpatņi uz viena aļņa. Šāds parazītu daudzums novājina dzīvnieku un var izraisīt tā nāvi, turklāt novājināti aļņi kļūst par vieglu medījumu plēsīgajiem dzīvniekiem. Uzskata, ka aļņi, kas Ziemeļamerikā ir nesenāki iedzīvotāji par tur sastopamajām briežu sugām, ir uzņēmīgāki pret aļņu pļavērču uzbrukumiem.
Aļņu pļavērces uz saimniekorganisma var atrasties jebkurā vietā, tomēr tās priekšroku dod ausīm, vēderam, anālajam apvidum un kājām.
Par aļņu pļavērces parazitēšanu liecina šādas pazīmes: spalvu izkrišana, čūlu un iekaisumu veidošanās, asins un svara zudums, fiziskā stāvokļa pasliktināšanās, netipiska uzvedība. Iekaisumu veidošanos un spalvu izkrišanu galvenokārt izraisa dzīvnieku centieni atbrīvoties no parazītiem.