Kultūrvēsturiski nozīmīgs A. Bērzkalnes veikums ir Latviešu folkloras krātuves izveide 1924. gadā. Institūcija, kuras uzdevumi bija vākt, kārtot, uzglabāt un publicēt latviešu folkloru, tapa pie Izglītības ministrijas Pieminekļu valdes, tā pildīja gan arhīva, gan pētnieciska centra funkcijas. A. Bērzkalne bija pirmā krātuves vadītāja – līdz 1929. gadam, kad darbu krātuvē viņa atstāja un iestādes vadītāja amatā stājās Kārlis Straubergs.

Latviešu folkloras krātuvē 1927. gadā. Anna Bērzkalne stāv aizmugurē pie Latvijas kartes, krātuves darbinieces no kreisās: Vilma Šulce, Milda Rolmane, Alma Medne, Marija Miezone, Velta Rezovska, Emma Miķelsone, Austra Šlesere.
Fotogrāfs Matīss Pluka. Avots: Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve.
A. Bērzkalnes laikā izveidoti un nostiprināti Latviešu folkloras krātuves darba principi – folkloras materiālu reģistrēšana, kārtošana, kataloģizēšana, izsniegšana Latvijas un citzemju pētnieku zinātniskajam darbam, aizsāktas krātuves publicējumu sērijas, piemēram, 1929. gadā izdotā A. Bērzkalnes sastādītā izlase “Teikas par Dievu” un citas. A. Bērzkalne aktīvi iesaistīja folkloras vākšanā izglītības iestādes un individuālos vācējus. Viņa uzturēja plašu korespondenci – gan ar krātuves līdzstrādniekiem (folkloras materiālu iesniedzējiem), gan ar pētniekiem citās Eiropas valstīs.
Ārzemju folkloristi, piemēram, Valters Andersons, somu pētnieks Kārle Krons (Kaarle Krohn) un igauņu folklorists Oskars Loritss (Oskar Loorits), konsultēja un atbalstīja A. Bērzkalni krātuves izveidē un darbības sākuma posmā. Lai apskatītu un izzinātu folkloras arhīvu struktūras citās Eiropas valstīs, A. Bērzkalne 1927. gada vasarā devās komandējumā, kura laikā apmeklēja Kopenhāgenu, Berlīni un Vācu tautasdziesmu arhīvu Freiburgā. No 1927. līdz 1938. gadam A. Bērzkalne kā Latvijas pārstāve bija iesaistījusies starptautiskās folkloristikas bibliogrāfijas ("Folkloras bibliogrāfija", Volkskundliche Bibliographie) veidošanā.