1965. gadā folkdziedātājs un dziesmu autors Mārtijs Beilins (Marty Balin, īstajā vārdā Martins Džerels Bukvolds, Martyn Jerel Buchwald) Sanfrancisko atvēra mūzikas klubu The Matrix, kuram jau drīzā nākotnē bija milzīga ietekme uz vietējo rokmūzikas apriti. Darbības sākumā tur bieži muzicēja Grateful Dead; Big Brother and the Holding Company ar solisti Dženisu Džoplinu (Janis Joplin); Santana; Steppenwolf un citi vēlāk ievērojami ASV Rietumkrasta psihedēliskā roka mūziķi, taču kluba pastāvīgā grupa bija M. Beilina izveidotā Jefferson Airplane (angļu 'Džefersona lidmašīna'), kas sākumā spēlēja folkmūziku, bet drīz pārorientējās uz folkroku un folkpopu.
Jefferson Airplane kļuva par pirmo Sanfrancisko grupu, kas noslēdza līgumu ar lielu ierakstu kompāniju RCA Victor un laida klajā albumu Jefferson Airplane Takes Off (1966). Nedaudz vēlāk to atstāja dziedātāja Signija Andersone (Signe Anderson), kuru nomainīja Greisa Slika (Grace Slick, pilnā vārdā Greisa Bārneta Vinga Slika, Grace Barnett Wing Slick) no vēl vienas ar Matrix saistītas grupas The Great Society – turpmāk tieši ar spēcīgu balsi, izteiksmīgu ārieni un harismātisku personību apveltītā G. Slika kļuva par tās publisko seju, nereti aizēnojot pārējo mūziķu ieguldījumu.
1966. gada nogalē, sākot ieskaņot otro albumu, nostabilizējās grupas sastāvs, kas radījis tās nozīmīgākos darbus. Bez abiem galvenajiem vokālistiem un dziesmu autoriem M. Beilina un G. Slikas tajā ietilpa ritmģitārists, dziedātājs un dziesmu autors Pols Kentners (Paul Kantner, pilnā vārdā Pols Lorins Kentners, Paul Lorin Kantner), ģitārists un dziedātājs Jorma Kaukonens (Jorma Kaukonen, pilnā vārdā Jorma Ludviks Kaukonens, Jorma Ludwik Kaukonen), basģitārists Džeks Kesedijs (Jack Casady, pilnā vārdā Džons Viljams Kesedijs, John William Casady) un bundzinieks Spensers Draidens (Spencer Dryden, pilnā vārdā Spensers Čārlzs Draidens, Spencer Charles Dryden).

Jefferson Airplane. Ņujorka, ASV, 1967. gads.
Fotogrāfs Don Paulsen. Avots: Michael Ochs Archives/Getty Images, 74286829.