Take on Me
, debijas albums un sintpopa triloģija 1983. gadā a-ha noslēdza līgumu ar ierakstu kompāniju Warner Bros. un nākamā gada vasarā ar producentu Toniju Mensfīldu (Tony Mansfield) sāka ieskaņot albumu, bet rudenī izdeva pirmo singlu – melodisku sintpopa dziesmu Take on Me, kas ar dažādiem nosaukumiem un atšķirīgu tekstu bija bijusi arī Bridges repertuārā.
Britu tabulā Take on Me netika augstāk par 137. vietu, savukārt Norvēģijā sasniegtā trešā pozīcija nešķita atbilstoša ne dziesmas kvalitātei, ne ierakstu kompānijas investīcijām. Tādēļ tika ieskaņota jauna Take on Me versija – šoreiz ar producentu Alanu Tārniju (Alan Tarney). Arī jaunais ieraksts, kas Lielbritānijā iznāca 1985. gada pavasarī, palika bez ievērības.
Šajā situācijā iniciatīvu uzņēmās Warner Bros. Amerikas Savienoto Valstu (ASV) filiāle, kuras vadība joprojām nešaubījās par Take on Me laikmetīgā sintpopa skanējuma un puišu fotogēniskās ārienes kombinācijas komercpotenciālu, tādēļ piesaistīja režisoru Stīvu Beronu (Steve Barron, vēlāk pastāvīgs a-ha sadarbības partneris), kurš, izmantojot novatoriskas datortehnoloģijas, uzņēma jaunu, daļēji animētu dziesmas videoklipu. 1985. gada vasarā Take on Me debitēja Billboard tabulā (Nr. 81), kļūstot par pirmo norvēģu dziesmu, kas jebkad bijusi ASV topā, bet oktobrī, lielā mērā pateicoties videoklipa rotācijai mūzikas televīzijā MTV u. c. televīzijas kanālos, guva sensacionālu panākumu, izvirzoties topa virsotnē.
Šis pavērsiens aizsāka strauju dziesmas augšupeju arī citur pasaulē, ļaujot tai sasniegt Nr. 1 pozīciju 36 valstīs. Lielbritānijā Take on Me ierindojās otrajā vietā aiz Dženiferas Rašas (Jennifer Rush) hita The Power of Love; otro vietu britu topā sasniedza arī debijas albums Hunting High and Low (1985). Savukārt nākamais singls The Sun Always Shines on TV – vēl viena A. Tārnija producēta dziesma – kļuva par grupas vienīgo Nr. 1 hitu Lielbritānijā.

a-ha fani gaida grupas mūziķus pie veikala Londonā. Lielbritānija, 24.01.1986.
Fotogrāfs Dave Hogan. Avots: Getty Images, 544737167.
Abi singli un videoklipi grupai nodrošināja milzīgu ievērību, t. sk. 11 nominācijas un astoņas godalgas 1986. gada MTV Video balvu (MTV Video Awards) ceremonijā, kā arī Grammy balvas nomināciju kategorijā Labākais jaunais mākslinieks (Best New Artist). Daudzi kritiķi atzinīgi vērtēja arī albumu, uzsverot, ka, neraugoties uz mūzikas pacilājošo, dažbrīd pat eiforisko raksturu, a-ha izdevies sintpopa estētiku bagātināt ar ziemeļniecisku melanholiju un savdabīgu, no britu sintpopa atšķirīgu melodisko pievilcību (britu preses bieži lietots apzīmējums: “nordiska melanholija ar sintezatoriem un melodiju”).
Tomēr netrūka ar skeptiski noskaņotu kritiķu, kas, apšaubot grupas muzikālās spējas, a-ha uztvēra kā producentu radītu studijas projektu (pirmo koncertu trio nospēlēja tikai 1986. gada vasarā, taču pēc tam, uzstājoties ar vairākiem papildmūziķiem, regulāri veica lielas starptautiskas turnejas), kura panākumu pamatā ir videoklipu atraktivitāte un dalībnieku, īpaši M. Harketa jauneklīgā pievilcībā, kā arī orientācija uz neizvēlīgu mazgadīgu klausītāju auditoriju – vēlāk a-ha mūziķi atzina, ka nožēlo šā laika milzīgo publicitāti pusaudžu presē, kas, koncentrējoties uz viņu ārienes apjūsmošanu, grupai radījusi grūti nokratāmu bērnu un jaunākā vecuma pusaudžu mīluļu reputāciju.
Kaut a-ha patiešām vairs neizdevās radīt darbu, kas spētu atkārtot Hunting High and Low globālos panākumus, arī albumi Scoundrel Days (1986) un Stay on These Roads (1988), kas atšķiras ar emocionāli tumšāku noskaņu un dažbrīd arī roka intonācijām, sasniedza otro pozīciju britu topā, ļaujot saglabāt augstu statusu arī sintpopa vispārējās popularitātes krituma situācijā. 1987. gadā trio autoritāti apliecināja pasūtījums sacerēt un ieskaņot slepenā aģenta Džeimsa Bonda (James Bond) piedzīvojumiem veltītās filmas “Dzīvās ugunis” (The Living Daylights, režisors Džons Glens, John Glen, 1987) tituldziesmu, kas iekļauta arī albumā Stay on These Roads.
Daudzu cienītāju uztverē tieši trīs pirmie albumi, jeb ar A. Tārniju radītā “sintpopa triloģija”, ir grupas nozīmīgākais veikums, pēc kura tās darbību sāka ietekmēt savstarpēji personīgi sarežģījumi, t. sk. domstarpības par autoratlīdzības sadali, kā arī fakts, ka P. Voktors Savojs ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi ASV, bet abi pārējie mūziķi mitinājās Norvēģijā.

a-ha uzstājas Diamond Awards festivālā Antverpenē. Beļģija, 19.11.1988.
Fotogrāfs Gie Knaeps. Avots: Getty Images, 1181815652.