Rokoperas pirmā izrāde notika 24.06.1988. Burtniekos, Lāčplēša svētkos. Lāčplēsi atveidoja Ints Burāns, aktieri A. Pumpura eposa simtgades atcerei deklamēja tā epizodes. Vakarā pie Butrnieku ezera notika rokoperas koncertizrāde.
Plašākai publikai rokoperu “Lāčplēsis” pirmizrādīja 23.08.1988. Rīgas Sporta manēžā. Uzvedumā (režisors Valdis Lūriņš, scenogrāfs Gunārs Zemgals) bija iesaistītas apmēram 200 personas, to vidū koris “Daugaviņa” (diriģents Kārlis Beinerts), folkloras kopas “Skandinieki” un “Iļģi”. Uzvedumā apvienoti tā brīža roka un popmūzikas labākie spēki: Z. Liepiņa vadītā “Opus”, “Jumprava”, grupu “Sīpoli”, "Zodiaks”, “Līvi”, “Remix” vadošie solisti, kā arī instrumentālisti. Galvenās lomas atveidoja Igo (Lāčplēsis), Maija Lūsēna (Laimdota), Imants Vanzovičs (Kangars), Zigfrīds Muktupāvels (Līkcepure), Niks Matvejevs (Dīterihs), Aivars Brīze (Koknesis), kā arī LPSR Operas un baleta teātra solists Jānis Sproģis (Lielvārds) un citi. Otrā plāna lomas (Velni, jodi, ziņotāji) tēloja “Jumpravas” dalībnieki Aigars Grāvers, Aigars Grauba, Aigars Krēsla, Ainars Ašmanis, kā arī Žanete Ondzule (Ziemeļmeita) un Daiga Blaua (Staburadze). Darba prologā un epilogā skanēja Mirdzas Zīveres dziedājums ieraksta formā. Duālajā Līkcepures lomā bija arī baletdejotājs Viesturs Jansons. Ļoti būtiska loma uzvedumā bija tērpiem (Uģis Rūķītis), kas izcēlās ar spilgtu, nepārprotamu simboliku, baltās, melnās un sarkanās krāsas pretstatu. Izrādes tehnisko nodrošinājumu veica iepriekš nebijuša mēroga gaismotāju un skaņas inženieru brigāde.
1988. (23.08.–07.09.) un 1989. gadā (04.–15.05.) rokopera 43 izrādēs pulcēja vairāk nekā 160 000 (pēc citiem avotiem – 180 000) skatītāju.

Aina no Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis". Rīgas Sporta manēža, 23.08.1988.
Fotogrāfs Ints Kalniņš. Avots: A.F.I.