Karjera MGM F. Astēra nākamā deju partnere bija MGM zvaigzne Eleonora Pauela (Eleonor Powell) filmā “1940. gada Brodvejas melodija” (Broadway Melody of 1940, režisors Normens Torags, Norman Taurog), Polete Godāra (Paulette Goddard) filmā “Otrais koris” (Second Chorus, režisors H. K. Poters, 1940) un Rita Heivorte (Rita Hayworth) filmās “Tu nekad nekļūsi bagāts” (You`ll Never Get Rich, režisors Sidnijs Lenfīlds, Sidney Lanfield, 1941) un “Tu nekad nebiji jaukāks” (You Were Never Lovelier, režisors V. A. Saiters, 1942). Par F. Astēra deju partneri kļuva arī Lusilla Brēmere (Lucille Bremer), ar kuru viņš spēlēja Vinsentes Minelli (Vincente Minnelli) filmās “Jolanda un zaglis” (Yolanda and the Thief, 1945) un “Zīgfelda neprāts” (Ziegfeld Follies, 1945); šajā filmā F. Astērs vienīgo reizi kino dejoja kopā ar Džīnu Kelliju (Gene Kelly; numurs The Babbit and the Bromide). Popularitāti guva F. Astērs tandēmā ar dziedātāju Bingu Krosbiju (Bing Crosby) – filmas “Brīvdienu viesnīca” (Holiday Inn, režisors M. Sandričs, 1942) un “Zilās debesis” (Blue Skies, režisors Stjuarts Heislers, Stuart Heisler). Filmā “Zilās debesis” iekļauto numuru Puttin` on the Ritz F. Astērs nodēvēja par savu atvadu deju un paziņoja, ka pamet kino. Viņš pievērsās zirgu skriešanās sacensībām, tīrasiņu zirgu audzēšanai un 1947. gadā dibināja savā vārdā nosauktu deju studiju, ko vadīja līdz 1966. gadam.

Freds Astērs filmā "Zilās debesis", 1945. gads.
Fotogrāfs Bob Landry. Avots: The LIFE Picture Collection via Getty Images, 50605176.
Divus gadus vēlāk F. Astērs atgriezās kino, lai iejustos lomā, kas bija paredzēta Dž. Kellijam – viņš bija guvis savainojumu. “Lieldienu parāde” (Eastern Parade, režisors Č. Volterss, 1948) kļuva par otru MGM ienesīgāko mūziklu 40. gados – pirmais ir “Satiksimies Sentluisā” (Meet Me in St. Louis, režisors V. Minelli), un kopā ar Ennu Milleri (Ann Miller) un Džūdiju Gārlendu (Judy Garland) F. Astērs izpildīja vairākus Ērvina Berlina (Irving Berlin) hitus, ieskaitot Eastern Parade; We`re a Couple of Swells un Steppin` Out with My Baby. Par F. Astēra nākamajām deju partnerēm kļuva Vera-Ellena (Vera-Ellen) – par lomu filmā “Trīs mazi vārdi” (Three Little Words, režisors Ričards Torps, Richard Thorpe, 1950) F. Astērs saņēma vienīgo Zelta globusu – , Betija Hatone (Betty Hutton), Džeina Pauela (Jane Powell). Ar Sidu Šarisu (Cyd Charisse) viņš filmējās mūziklā “Ceļojošā trupa” (The Band Wagon, režisors V. Minelli, 1953) – drīz to atzina par vienu no veiksmīgākajiem MGM 50. gadu mūzikliem, un tas – tāpat kā “Dziesmiņa lietū” (Singin` in the Rain, režisori un horeogrāfi Dž. Kellijs un Stenlijs Donens, Stanley Donen, 1952) reflektē arī par kino vēsturi. Tajā izskan īpaši filmai komponētā dziesma That`s Entertainment!, kas kļuva par hitu un daudzus gadus vēlāk tika izmantota trīs dokumentālo filmu par mūziklu vēsturi nosaukumos. 1995. gadā “Ceļojošo trupu” iekļāva Nacionālajā filmu reģistrā, 2006. gadā – Amerikas Filmu institūta (American Film Institute; AFI) labāko mūziklu 17. vietā.

Sida Šarisa un Freds Astērs mūziklā "Ceļojošā trupa", 1953. gads.
Avots: Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images, 607390182.
1954. gadā iznāca Džīnas Vebsteres (Jean Webster) grāmatas “Garkājtētiņš” (Daddy Lond Legs) muzikālā ekranizācija (režisors Žans Negulesko, Jean Negulesco) ar Lesliju Karonu (Leslie Caron) galvenajā sieviešu lomā. 1957. gadā iznāca divas filmas ar F. Astēra piedalīšanos – “Jocīgā seja” (Funny Face, režisors S. Donens, 1957) ar Odriju Hepbernu (Audrey Hepburn) un “Zīda zeķes” (Silk Stockings, režisors Rūbens Mamuljans, Rouben Mamoulian), ar S. Šarisu – komēdijas “Ņinočka” (Ninotchcka, režisors Ernsts Lubičs, Ernst Lubitsch, 1939), ar Grētu Garbo (Greta Garbo) rimeiks un F. Astēra pēdējais mūzikls, kas tapa MGM. Viņš paziņoja, ka pēc 30 mūzikliem, kuros piedalījies pēdējos 25 gados, pamet šo žanru.
Dejošanu F. Astērs nepameta un piedalījās vairākos televīzijas (TV) projektos – arī “Vakars kopā ar Fredu Astēru” (An Evening with Fred Astaire, režisors Bads Jorkins, Bud Yorkin, 1958; saņēma Emmy balvu). Par lomu komēdijā “Paldies par apmeklējumu” (The Pleasure of His Company, režisors Džordžs Sītons, George Seaton, 1961) F. Astēru nominēja Zelta globusa balvai (Golden Globe Award). Viņa pēdējais mūzikls ir “Finiana varavīksne” (Finian`s Rainbow, režisors Frānsiss Fords Kopola, Francis Ford Coppola, 1968; nominācija Zelta globusam).
Par lomu apokaliptiskajā drāmā “Pludmalē” (On the Beach, režisors Stenlijs Kreimers, Stanley Kramer, 1959) F. Astērs bija nominēts Zelta globusam, par lomu katastrofu filmā “Pekle tornī” (The Towering Inferno, režisors Džons Gilermins, John Guillermin, 1974) vienīgo reizi – Amerikas Kinoakadēmijas (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) balvai “Oskars” (Oscar) kategorijā “Labākais otrā plāna aktieris”, saņēma Zelta globusu, Britu Kinoakadēmijas balvu (BAFTA); par lomu TV drāmā “Ačgārnā ģimene” (A Family Upside Down, režisors Džeralds Dipīgo, Gerald Di Pego, 1978) saņēma Emmy. Viņa pēdējā loma ir šausmu filmā “Spoku stāsts” (Ghost Story, režisors Džons Ērvins, John Irvin, 1981).
F. Astērs ierunājis vairāku animācijas varoņu balsis un piedalījies divās dokumentālajās filmās par mūziklu vēsturi – “Tā tik ir izklaide” (That`s Entertainment, režisors Džeks Heilijs jaunākais, Jack Haley Jr, 1974) un tās otrajā daļā (That`s Entertainment, Part II, režisors Dž. Kellijs, 1976) uzstājās arī kopā ar Dž. Kelliju.