Biedrības izveidošana un svarīgāko posmu pārskats Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru biedrības dibināšanas iecere kopš 20. gs. 20. gadu vidus aktualizējās tieši Lāčplēša dienas svinībās, kad reizi gadā Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri vienkopus pulcējās svinīgā svētku mielastā. Iecere par biedrības dibināšanu īstenojās 1930. gadā. Neskatoties uz to, ka formālajā biedrības dibināšanas sapulcē piedalījās 10 ordeņa kavalieri, pati biedrība par dibinātājiem uzskatīja sešus – H. Helmani, A. Lauri, Robertu Rostoku, Frici Cēlāju, Jēkabu Brusbārdi un Jāni Ikši.

Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru svētku mielasts Virsnieku klubā, 11.11.1932.
Fotogrāfs Krišs Rake. Avots: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.
Biedrības darbību var iedalīt trīs posmos: 1) starpkaru periods (1930–1940); 2) neoficiālā darbība Otrā pasaules kara laikā (1941–1944/1945); 3) latviešu trimda pēc Otrā pasaules kara (1947–1997).
Pirmais oficiālais (vēlētais) biedrības priekšsēdētājs bija H. Helmanis, bet 10.11.1931. viņu nomainīja J. Ērglis. Tieši J. Ērgļa darbības laikā, īpaši 20. gs. 30. gadu otrajā pusē, biedrība kļuva par lielu organizāciju, kas rūpējās ne tikai par biedrībā apvienotajiem ordeņa kavalieriem, bet arī par ārpus biedrības esošo ordeņa kavalieru tiesībām, interesēm, materiālo nodrošinājumu (biedrība atbalstīja ordeņa kavalieru kandidatūras civilos amatos), morāli, stāju un publisko tēlu. J. Ērgļa darbības laikā biedrība izmantoja savus plašos kontaktus gan privātajā, gan valsts sektorā, un tai izdevās nostiprināt dažādas ordeņa kavalieru priekšrocības, piemēram, fiksētas atlaides veikalos vai valsts operā un teātros.
20. gs. 30. gadi biedrības pastāvēšanas vēsturē ielika ne tikai stabilu pamatu biedrības veiksmīgai darbībai, bet arī sniedza ieguldījumu Lāčplēša dienas tradīcijas iesakņošanai Latvijas sabiedrībā.
Ordeņa kavalieru biedrību oficiāli likvidēja 1941. gada martā ar LPSR Tautas komisāru padomes priekšsēdētāja vietnieka lēmumu. Taču, spriežot pēc presē sastopamās informācijas, biedrība turpināja neoficiāli darboties nacistu okupācijas gados. Aktīvāko darbību biedrība izvērsa 1943. gadā, kad pie ģenerāļa Oskara Dankera Rīgā ieradās Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru biedrības biedru grupa, lai izteiktu biedrībā apvienoto virsnieku gatavību iesaistīties cīņā pret lieliniekiem. Tāpat 1943. gada novembrī biedrība noturēja ne vien kopēju ordeņa kavalieru sapulci, bet arī organizēja ordeņa kavalieru mielastu, kas bija pirmā un vienīgā reize nacistu okupācijas gados.
Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru biedrību oficiāli atjaunoja 1947. gadā latviešu bēgļu nometnē Eslingenā, Vācijā. Par tās pirmo trimdas priekšsēdētāju iecēla ģenerāli J. Priedi. 20. gs. 50. gados biedrības valdes sēdekli pārcēla uz ASV, jo tur dzīvoja visvairāk ordeņa kavalieru.
Biedrības darbības atjaunošanas pirmajos desmit gados valdes sēdēs nereti apsprieda jautājumu par Lāčplēša Kara ordeņa atjaunošanu un tā piešķiršanu latviešu leģionāriem. Neskatoties uz to, ka biedrība konceptuāli nebija pret ordeņa atjaunošanu, tā tomēr lietu nevirzīja tālāk, uzskatot, ka gala lēmumu par ordeņa atjaunošanu un tā piešķiršanu latviešu leģionāriem būtu jāpieņem atjaunotās Latvijas valdībai, ja tāda reiz būtu. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Lāčplēša Kara ordeni neatjaunoja, pamatojot to ar faktu, ka šāda tipa ordenis tradicionāli paredzēts piešķiršanai kara apstākļos.
Trimdā biedrības darbība balstījās uz svešumā nokļuvušo, Latvijā palikušo un represijās bojā gājušo ordeņa kavalieru apzināšanu. Apkopojot zināmo informāciju, biedrības valde iespēju robežās centās palīdzēt trūkumā nonākušajiem ordeņa kavalieriem, vācot ziedojumus, kurus galvenokārt ieguva Lāčplēša dienas svinību ietvaros. Ordeņa kavalieri dzīvoja daudzās pasaules valstīs, un tādēļ kopējas visu biedrības biedru sapulces vienuviet nenotika.
Katru gadu trimdas kopienas turpināja Lāčplēša dienas tradīciju, un svinību ietvaros piedalījās arī ordeņa biedrība vai kāds no biedrības pārstāvjiem. Dabiski sarūkot biedrības biedru un ordeņa kavalieru skaitam, 1993. gadā par biedrības pilnvarnieku iecēla bijušo ASV armijas pulkvežleitnantu Vilmāru Kukaini, kurš līdz pat biedrības darbības izbeigšanai 1997. gadā risināja lielu daļu biedrības jautājumu.
Ordeņa kavalieris A. Lauris bija gan viens no biedrības dibinātājiem, gan likvidatoriem. A. Lauris 1997. gada novembrī trimdas laikrakstos pateicās visiem biedrības atbalstītājiem tās ilgajā darbības laikā un atvadījās no viņiem lakoniski: “(..) Mēs labo cīņu esam izcīnījuši. Biedrība vairs nepastāv.”