Dzimis vidusšķiras afroamerikāņu sešu bērnu ģimenē. Pusaudža vecumā aizrāvās ar blūzu un ritmblūzu, pirmo reizi publiski uzstājās 15 gadu vecumā. 18 gadu vecumā par bruņotu laupīšanu nonāca pārmācības namā, kur nodibināja vokālo kvartetu. No 1953. gada kā ģitārists un vokālists muzicēja Džonija Džonsona (Johnnie Johnson, vēlāk ilggadējs Č. Berija pianists; 2000. gadā pieprasīja līdzautorību uz daudzām Č. Berija dziesmām; prasība netika izskatīta noilguma dēļ) trio sastāvā, izpildot gan blūza un ritmblūza, gan kantrī skaņdarbus. 1955. gadā sāka sadarboties ar ierakstu kompāniju Chess Records Čikāgā – pirmais singls Maybellene (pārveidota tradicionāla kantrī dziesma Ida Red) guva panākumus gan ritmblūza, gan kantrī un popmūzikas cienītāju vidū un tiek uzskatīts par vienu no pirmajiem rokenrola ierakstiem. Turpmākajos gados Č. Berijs izvirzījās starp ievērojamākajiem rokenrola mūziķiem; klajā nāca daudzas populāras dziesmas (Roll Over Beethoven, 1956; Rock and Roll Music, 1957; Sweet Little Sixteen, 1958; Johnny B. Goode, 1958; Memphis, Tennessee, 1959), kas pieskaitāmas žanra klasikai.
1959. gada nogalē Č. Berija profesionālo darbību sarežģīja apsūdzības mazgadīgas meitenes seksuālā izmantošanā – sekoja ilgstoša tiesvedība, kas noslēdzās ar pusotru gadu ilgu cietumsodu. Arī pēc ieslodzījuma mūziķis radīja populāras dziesmas un turpināja koncertdarbību, tomēr viņa karjeras nozīmīgākais un novatoriskākais periods sakrita ar rokenrola lielākās popularitātes laiku 50. gadu 2. pusē. Paradoksāli, bet Č. Berija veiksmīgākais ieraksts radās daudz vēlāk un nebija paša sacerēts – 1972. gadā, par spīti daudzu radiostaciju boikotam un pārmetumiem bezgaumīgā frivolitātē, ASV, Lielbritānijas un citu valstu singlu tabulu 1. pozīcijā izvirzījās Deiva Bartolomjū (Dave Bartholomew) pirmsrokenrola ēras dziesma My Ding-a-Ling Č. Berija koncertieskaņojumā.
Kaut arī 1979. gadā izdotais Rock It ilgstoši palika viņa pēdējais studijas albums, Č. Berijs turpināja uzstāties līdz pat mūža nogalei. 90. dzimšanas dienā mūziķis paziņoja, ka tuvākajā laikā gaidāma skaņuplate ar viņa pirmajiem studijas ierakstiem pēc 38 gadu pārtraukuma – albumā Chuck viņš turpināja savu ierasto muzikālo stilistiku un pat ieskaņoja slaveno dziesmu Johnny B. Goode un Havana Moon variācijas Lady B. Goode un Jamaica Moon, bet tā iznākšanu 06.2017. vairs nepiedzīvoja.

Čaks Berijs koncertā teātrī "Palladium". Holivuda, ap 1980. gadu.
Fotogrāfs George Rose. Avots: Getty Images, 57509931.