Ramones bija grupa ar lielu ietekmi uz pankroka rašanos un izplatību; bieži minēta kā pankroka aizsācēja. Visi dalībnieki izmantoja pseidonīmu Ramons (Ramon) – The Beatles mūziķa Pola Makartnija (Paul McCartney) jaunībā lietotu segvārdu.
Ramones bija grupa ar lielu ietekmi uz pankroka rašanos un izplatību; bieži minēta kā pankroka aizsācēja. Visi dalībnieki izmantoja pseidonīmu Ramons (Ramon) – The Beatles mūziķa Pola Makartnija (Paul McCartney) jaunībā lietotu segvārdu.
Grupu 1974. gadā Ņujorkā (Ņujorkas pavalsts, Amerikas Savienotās Valstis, ASV) izveidoja Tomass Erdelji (Thomas Erdelyi, pazīstams kā Tomijs Ramons, Tommy Ramone), Džons Kamingss (John Cummings, pilnā vārdā Džons Viljams Kamingss, John William Cummings, pazīstams kā Džonijs Ramons, Johnny Ramone), Daglass Kolvins (Douglas Colvin, pilnā vārdā Daglass Glens Kolvins, Douglass Glenn Colvin, pazīstams kā Dī Dī Ramons, Dee Dee Ramone) un Džefrijs Haimens (Jeffrey Hyman, pilnā vārdā Džefrijs Ross Haimens, Jeffrey Ross Hyman, pazīstams kā Džojs Ramons, Joey Ramone). Vēlāk sastāvs vairākkārt mainījies (1978. gadā aizgāja T. Ramons un arī turpmāk nomainījās vairāki bundzinieki), taču tieši sākotnējais kvartets radīja Ramones muzikālo un vizuālo identitāti, kam bija liela ietekme uz daudziem sekotājiem gan 70. gados, gan nākamajās desmitgadēs.
Visi četri bija agrīnā roka (Beatles; The Beach Boys; The Rolling Stones; The Who; Led Zeppelin u. c.), meiteņu popgrupu (The Shangri-Las; The Ronettes u. c.), glamroka (Slade; The Sweet; New York Dolls u. c.) un pusaudžu popmūzikas (t. s. bubblegum pop – Bay City Rollers; Ohio Express u. c.), kā arī komiksu estētikas cienītāji, un, izmantojot maksimāli vienkāršotas šo avotu ietekmes, sacerēja melodiskas un agresīvas divminūšu rokenrola dziesmas ar trim vai četriem akordiem, primitīviem, nereti bezjēdzīgiem tekstiem un lipīgiem saukļveidīgiem piedziedājumiem; maksimāli lakonisks, bez jebkādām tehniskas virtuozitātes izpausmēm, bija arī šis mūzikas izpildījums. Tikpat vienkāršs, zīmīgs un bieži atdarināts bija grupas ārējais veidols (visiem līdzīgs matu griezums, melnas ādas jakas, saplēsti džinsi, sporta apavi un tumšas saulesbrilles), kas kopā ar kolektīvo Ramonu pseidonīmu nostiprināja grotesku “komiksu ģimenes” tēlu.
Kopš 1974. gada Ramones regulāri uzstājās vēlāk ievērojamā Ņujorkas pankroka un jaunā viļņa klubā CBGB. Darbības nozīmīgākais periods bija 70. gadu 2. pusē, kad tapa ievērojami albumi Ramones (1976); Leave Home; Rocket to Russia (abi 1977. gadā) un Road to Ruin (1978). Neviens no tiem neguva komerciālus panākumus, taču izpelnījās atsevišķi kritiķu un daudzu jaunu mūziķu atzinību. Vēsturiski nozīmīgi bija arī pirmie koncerti Lielbritānijā (1976), kur Ramones atstāja spilgtu iespaidu uz jauno grupu The Sex Pistols, The Clash, The Damned dalībniekiem u. c. mūziķiem, būtiski ietekmējot topošās pankroka estētikas izveidi.
Vairāk nekā 20 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā grupa intensīvi koncertēja, regulāri izdeva ierakstus, un, lai arī reizēm tikusi kritizēta par muzikālu vienveidību un klišejiskumu, atstāja lielu ietekmi uz vairāku paaudžu roka apakšžanriem (pankroks, smagais metāls, grāndžs u. c.). Tomēr tās popularitāte un atpazīstamība masu publikā bija niecīga. Tikai 20. gs. nogalē, kad Ramones vairs nepastāvēja, mūzikas industrija sāka pilnībā novērtēt tās nopelnus, padarot Ramonus par plaši atzītām rokmūzikas autoritātēm.
Grupas pēdējais koncerts notika 1996. gadā Losandželosā, Kalifornijas pavalstī, ASV, un tajā piedalījās pazīstami mūziķi (grupu Motörhead; Pearl Jam; Soundgarden; Rancid dalībnieki) – ieraksts izdots albumā We’re Outta Here (1997).
Ramones. ASV, ap 1977. gadu.
Ramones revolucionārā misija bija rokenrola, garāžroka, sērfinga mūzikas un pusaudžu popa kombinācijas reducēšana līdz straujam, primāri elementāram ritmam (grupas dziesmu temps ir ievērojami ātrāks par vairumu agrākās rokmūzikas) un ļoti vienkāršam izpildījumam, tā radot dziesmas un skanējumu, kas, asi kontrastējot ar intelektuāli un mākslinieciski arvien izsmalcinātākajām rokmūzikas tendencēm, spēja aizraut daudzus jauniešus, mudinot tos pievērsties pankroka muzicēšanai.
Ramones ietekmi uz savu jaunradi atzinuši dažādu paaudžu pankroka (Sex Pistols; Clash; The Adverts; Dead Kennedys u. c.), poppanka (The Offspring; Green Day; Blink-182), smagā metāla un smagā roka (Kiss; Metallica; Motörhead), grāndža (Nirvana; Pearl Jam; Soundgarden u. c.) u. c. žanru mūziķi.
Ramones uzņemti Rokenrola slavas zālē (Rock and Roll Hall of Fame, 2002) un saņēmuši Grammy balvu par mūža ieguldījumu (Lifetime Achievement Award, 2011).
Albumi Ramones un Rocket to Russia iekļauti žurnāla Rolling Stone 500 visu laiku ievērojamāko albumu sarakstā (Greatest Albums of All Time, 2020).
Izdoti vairāki albumi, kuros Ramones dziesmas izpilda dažādu roka novirzienu mūziķi – pazīstamākais ir We’re a Happy Family: A Tribute to Ramones, kurā dzirdami Green Day; Red Hot Chili Peppers, U2; Metallica; Kiss; The Offspring, Robs Zombijs (Rob Zombie); Toms Veitss (Tom Waits); Merilins Mensons (Marilyn Manson); Garbage; The Pretenders u. c. izpildītāji.
Motörhead saviem iedvesmotājiem veltījusi dziesmu R.A.M.O.N.E.S., kas dzirdama albumā 1916 (1991), bet U2 albumā Songs of Innocence (2014) iekļauta Džojam Ramonam veltīta dziesma The Miracle (Of Joey Ramone).
Džojs Ramons (galvenais vokāls, 1974–1996; miris 2001)
Džonijs Ramons (ģitāra, 1974–1996; miris 2004)
Dī Dī Ramons (basģitāra, vokāls, 1974–1989; miris 2002)
T. Ramons (sitamie instrumenti, 1974–1978; miris 2014)
Mārkijs Ramons (Marks Bells, Marc Bell; sitamie instrumenti, 1978–1983; 1987–1996)
Ričijs Ramons (Ričards Reinhardts, Richard Reinhardt; sitamie instrumenti, fona vokāls, 1983–1987)
K. Dž. Ramons (Kristofers Džozefs Vords, Christopher Joseph Ward, basģitāra, fona vokāls, 1989–1996)
Baby, I Love You*; Beat on the Brat; Blitzkrieg Pop; Bonzo Goes to Bitburg; Commando; Cretin Hop; I Just Want to Have Something to Do; I Wanna Be Your Boyfriend; I Wanna Be Sedated; Judy is a Punk; Pet Semetary; Pinhead; Rock’n’Roll High School; Rockaway Beach; Sheena is a Punk Rocker; Somebody Put Something in My Drink; Teenage Lobotomy; We’re a Happy Family
* Autori ir Fils Spektors (Phil Spector), Džefs Barijs (Jeff Barry) un Elija Grīniča (Ellie Greenwich); visas pārējās dziesmas ir Ramones oriģinālsacerējumi
Ramones (Sire, 1976); Leave Home (Sire, 1977); Rocket to Russia (Sire, 1977); Road to Ruin (Sire, 1978); It’s Alive* (Sire, 1979); End of the Century (Sire, 1980); Pleasant Dreams (Sire, 1981); Subterranean Jungle (Sire, 1983); Too Tough to Die (Sire, 1984); Animal Boy (Sire, 1986); Halfway to Sanity (Sire, 1987); Brain Drain (Sire, 1989); Loco Live* (Sire, 1992); Mondo Bizaroo (Radioactive, 1992); Acid Eaters (Radioactive, 1993); ¡Adios Amigos! (Radioactive, 1995); Greatest Hits Live* (Radioactive, 1996); We’re Outta Here!* (MCA, 1997); NYC 1978* (King Biscuit Flower Hour, 2003); Live on Air* (Westworld, 2011)
* koncertieraksti