Svarīgākie risinātie jautājumi Z. A. Meierovics kā viens no nozīmīgākajiem Latvijas politiķiem bija saistīts ne tikai ar svarīgāko ārpolitisko, bet arī iekšpolitisko problēmu risināšanu. Latvijas ārpolitikā svarīgākie uzdevumi 1918.–1921. gadā bija Latvijas starptautiskā atzīšana de facto un de jure un uzņemšana starptautiskajās organizācijas, starptautiskās palīdzības nodrošināšana, robežu nostiprināšana, pēc uzvaras karā – miera līgums ar Padomju Krieviju.
Kopš 1921. gada Latvijas ārpolitikā dominēja valsts neatkarības nodrošināšanas un nostiprināšanas uzdevumi. Tas bija sasniedzams, veidojot reģionālas savienības un tiecoties panākt starptautiskas drošības garantijas. Latvija bija uzticama pēckara starptautiskajai kārtībai, lojāla Tautu Savienības dalībvalsts. Z. A. Meierovics kopš 1918. gada bija dedzīgs Latvijas neatkarības idejas atbalstītājs. Z. A. Meierovica nopelnu vidū ir Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un diplomātiskā dienesta izveide no pašiem pirmsākumiem, diplomātisko pārstāvniecību tīkla izveide un attīstība apstākļos, kad daudziem politiskajiem spēkiem ārpolitika nebija prioritāte.
Z. A. Meierovica ārpolitiskā pieredze veidojās, jau darbojoties Vidzemes Zemes padomē, viņš pārstāvēja to sarunās ar Krievijas Pagaidu valdību. Viņš bija Kijevā notikušā Krievijas Impērijas Tautu kongresa (Съезд народов России) dalībnieks 1917. gada septembrī.
Kā LPNP pārstāvis Z. A. Meierovics panāca, ka Lielbritānijas ārlietu ministrs Artūrs Balfūrs (Arthur James Balfour) 11.11.1918. izsniedza notu, kurā LPNP de facto atzīta par neatkarīgu iestādi un pats Z. A. Meierovics – par tās diplomātisko pārstāvi. Nedēļu vēlāk Z. A. Meierovics kļuva par Latvijas Tautas padomes izveidotās pirmās Latvijas Pagaidu valdības ārlietu ministru. 01.1919.–07.1919. pārstāvot Latviju Parīzes Miera konferencē, Z. A. Meierovics par galveno uzdevumu izvirzīja panākt Latvijas starptautisko atzīšanu de jure. 10.06.1919. piedalījās Parīzes Miera konferences Baltijas komisijas sēdē. 1920. gada rudenī un 1921. gada janvārī Meierovics apmeklēja Itāliju, Vatikānu, Franciju, Lielbritāniju, cenšoties panākt Latvijas neatkarības starptautisku atzīšanu de jure, rezultātā nodrošinot Francijas un Itālijas atbalstu. 26.01.1921. Antantes Augstākā padome Parīzē nolēma atzīt Latvijas un Igaunijas neatkarību de jure. Z. A. Meierovica un visas Latvijas diplomātijas uzdevums bija pierādīt, ka Latvijas valsts ir spējīga pastāvēt kā neatkarīga valsts, ka Latvijas tauta ir pietiekami nobriedusi valstiskumam, un pārvarēt plaši izplatīto uzskatu par Krievijas nedalāmību.

Latvijas diplomāti Parīzē pēc Latvijas neatkarības (de jure) atzīšanas. Parīze, 27.–30.01.1921.
Fotogrāfs nezināms. Avots: Latvijas Nacionālais arhīvs.
Z. A. Meierovics piedalījās kā delegāts nozīmīgajā Dženovas ekonomikas un finanšu konferencē (10.04.–19.05.1922.) ar nolūku novērst Latvijai nelabvēlīgu lēmumu pieņemšanu, iestājās par ilgstošu mieru, mazo valstu interesēm un finansiālu atbalstu jaunajām valstīm.
Z. A. Meierovics paziņoja par Latvijas ārpolitikas latvisko orientāciju, kas tiek kritizēta kā deklaratīva. Ārpolitiskais kurss attiecībās ar Rietumiem bija vērsts uz uzticību kolektīvās drošības principiem, Tautu Savienībai un 20. gs. 20. gadu centieniem to uzlabot un kopumā uz atbalstu Rietumu lielvalstu politikai. Z. A. Meierovics atbalstīja Lokarno līgumus par Vācijas rietumu robežas garantijām, lai gan uzskatīja, ka tie nedod drošību Latvijai. Z. A. Meierovics atbalstīja Tautu Savienībā 02.10.1924. pieņemto Ženēvas protokolu par starptautisko strīdu mierīgu izšķiršanu (Geneva Protocol for the Pacific Settlement of International Disputes), kas atbilda Latvijas interesēm. Latvijas diplomātiju satrauca Vācijas un Krievijas tuvināšanās centieni, piemēram, 16.04.1922. Rapallo līgums.
Attiecībās ar Padomju Krieviju un Padomju Sociālistisko Republiku Savienību (PSRS) organizēja sarunas par 11.08.1920. miera līgumu. Ārpolitiskais kurss vērsts uz Latvijas suverenitātes nostiprināšanu, kopīgu Baltijas valstu politiku attiecībās ar Krieviju. Latvijas politika bija tendēta uz mierīgām kaimiņattiecībām, ekonomisko sakaru nostiprināšanu, tirdzniecības un tranzīta attīstību (koncepcija par tiltu starp Krieviju un Rietumiem). Tomēr tam vienmēr traucēja padomju režīma centieni izmantot ekonomiku Latvijas iekšpolitiskās situācijas ietekmēšanai un politiskās sistēmas destabilizācijai. Svarīgs uzdevums bija neitralizēt Krievijas centienus graut Latvijas politisko sistēmu ar nelegālās Latvijas Komunistiskās partijas starpniecību.
Kopš pašiem Baltijas valstu neatkarības pirmsākumiem Z. A. Meierovica ārpolitika bija orientēta uz Baltijas valstu savienības veidošanu. No 1919. līdz 1925. gadam organizētajās daudzajās Baltijas valstu ārlietu ministru konferencēs dažādos sastāvos viņš iestājās par to sadarbības padziļināšanu un paplašināšanu, ietverot militāru, diplomātisku un ekonomisku sadarbību. Piedalījās Latvijas robežu jautājumu risināšanā ar Lietuvu (robežlīgums) un Igauniju. Nozīmīgi sasniegumi bija Bulduru konferences (06.08.– 06.09.1920.) lēmumi un Varšavas līgums par savienības veidošanu starp Latviju, Igauniju un Poliju (17.02.1922.). Tomēr gandrīz neviens no Baltijas valstu savienības plāniem netika realizēts tādu iemeslu dēļ kā atšķirīgas intereses, PSRS un Vācijas pretestība, “Viļņas problēma” starp Lietuvu un Poliju. Nozīmīgākais sasniegums bija Latvijas un Igaunijas militārās savienības līgums 01.11.1923., kas bija spēkā līdz 1940. gadam.
Z. A. Meierovics sasauca Latvijas sūtņu pirmo konferenci (18.06.1923.– 22.06.1923.).