1974. gadā tika radīta pirmā kinomūzika – režisora Arvīda Krieva dokumentālajai filmai “Pūra lāde”. Sacerētas dažas kora dziesmas, Baltijas republiku studentu kamermūzikas festivālā tika atskaņots M. Brauna “Divertisments” instrumentālajam ansamblim (1976). Uzmanību pievēršot arī rokmūzikai, augstskolā M. Brauns sadraudzējās ar latviešu oriģinālroka pionieri, komponistu un rokgrupas “Katedrāle” mūziķi Vilni Šmīdbergu, kurš Tukumā bija izveidojis jaunu ansambli. V. Šmīdbergs 70. gadu vidū uzaicināja M. Braunu pievienoties grupai, abi ķērās pie dziesmu rakstīšanas.
1975. gadā M. Brauns absolvēja konservatoriju ar komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja kvalifikāciju. Viņa diplomdarbs bija pirmā simfoniskā balāde “Tālavas taurētājs” (no jauna atskaņota 2020. gadā ar diriģentu Aināru Rubiķi un Liepājas simfonisko orķestri). Vēl būdams students, skaņradis sāka strādāt Drāmas teātrī (mūsdienās – Latvijas Nacionālajā teātrī, LNT) par muzikālās daļas vadītāju. Pirmais darbs teātra jomā – mūzika lugai “Sensācija” (1974). Turpmāk šā teātra repertuāram sacerēta mūzika izrādēm “Kavalieru viltība”, “Pīļu medības”, “Mēnesis uz laukiem”, “Moljērs”, “Bagātību sala”, “Liela brēka, maza vilna”, “Jūlijs Cēzars”, “Kolibri”, “Alberts” un citām. Par komponista pirmo sievu kļuva LNT aktrise Iveta Brauna. Teātra repertuārā tika iekļauta arī M. Brauna blūzu programma, ko atskaņoja viņa vadītā grupa, kas lietoja neoficiālu nosaukumu “Sīpoli”.
Lai uzlabotu tehnisko arsenālu, 70./80. gadu mijā grupa muzicēja restorānā “Jūras pērle”. Paralēli tika sagatavota M. Brauna oriģinālmūzikas programma, ar kuru mūziķi spoži startēja Vissavienības festivālā “Tbilisi-80”. Programmā bija iekļautas “Divas odas skorpionam” (1977, Ojāra Vācieša dzeja), skaņdarbu pirmais atskaņoja solists Juris Rijkuris ar instrumentālo ansambli (flauta, trompete, trombons, mežrags); vēlāk tapa roka versija grupai “Sīpoli”. Dzejā ieskanējās pretkara tēma “nebūs ne krievu, ne latviešu, dzīvos skorpionnācija!”, par ko mūziķi saņēma cenzūras aizrādījumu.
Ar mūziku spēlfilmai “Puika” (1977, režisors Aivars Freimanis) sākās M. Brauna darbs mākslas kino.
1978. gadā pēc Jaunatnes teātra aktiera Edgara Liepiņa lūguma tika sacerēts cikls “Kukuša balādes” ar lietuviešu dzejnieka Marcēlija Martinaiša (Marcelijus Martinaitis) vārdiem; aktieris tās atskaņoja kopā ar Bauskas kultūras nama vokāli instrumentālo ansambli “Dālderi”; ciklu iestudēja arī “Sīpoli”. Vairāki M. Brauna blūzi nonāca Liepājas rokgrupas “Līvi” repertuārā.
1978. gadā tika sacerēta 2. simfoniskā balāde kosmiskā noskaņā par pasaules radīšanas tēmu; tās partitūra nav saglabājusies, vien skices. Komponistam bija tik daudz darba, ka bieži nebija laika uzrakstīt notis, partitūru, mūzika netika ieskaņota, tādējādi daudz M. Brauna pirmā daiļrades perioda kompozīciju aizgājušas nebūtībā.
1979. gadā ar izrādi “Stāsts par vienu atentātu” sākās M. Brauna sadarbība ar Jaunatnes teātri, kur cieša radoša saskaņa veidojās ar režisoriem Uģi Brikmani, A. Birkovu – komponista kolēģi grupā “Dzintara lelles”. Tolaik komponists presē uzsvēra, ka savu uzmanību turpmāk koncentrēs uz grupas “Sīpoli” darbību. 1979. gadā tapa cikls ar Viļa Plūdoņa vārdiem, kas skanēja A. Krieva režisētajā mācību filmā “Uz saulaino tāli” – arī tas nonāca rokgrupas repertuārā.