Publicēts 2019. gada 25. martā

Filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” dialoga ieraksts lietuviešu valodā

Enciklopēdijas saturu veido ne tikai teksts, bet arī ilustratīvie materiāli, tai skaitā audio ieraksti. Nacionālā enciklopēdija piedāvā ieskatīties audio ieraksta aizkulisēs.

Ierunājot dialogu lietuviešu valodā no filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", Dagnijas lomā iejutās aktrise Aurēlija Anužīte-Lauciņa, bet Ērika lomu ierunāja ārsts un politiķis Romualds Ražuks.

Fragmentu lietuviešu valodā tulkojusi Agne Navickaite-Klišauskiene (Agnė Navickaitė-Klišauskienė).

Ieraksts šķirkļa "lietuviešu valoda" ilustrēšanai tapa 2018. gada 21. novembrī.

Publicēts 2019. gada 23. janvārī

Filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” dialoga ieraksts lībiešu valodā

Enciklopēdijas saturu veido ne tikai teksts, bet arī ilustratīvie materiāli, tai skaitā audio ieraksti. Nacionālā enciklopēdija piedāvā ieskatīties audio ieraksta aizkulisēs.

Ierunājot dialogu lībiešu valodā no filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", Dagnijas lomā iejutās dziedātāja Julgī Stalte, bet Ērika lomu uzņēmās valodnieks, tulkotājs un dzejnieks Valts Ernštreits.

Fragmentu lībiešu valodā tulkojis Valts Ernštreits.

Ieraksts šķirkļa "lībiešu valoda" ilustrēšanai tapa 2018. gada 23. novembrī.

Publicēts 2018. gada 18. decembrī

Kā tika ierakstītas trompetes skaņas?

Enciklopēdijas saturu veido ne tikai teksts, bet arī dažādi ilustratīvie materiāli, tostarp audio ieraksti. Ieraksti, kas ilustrē mūzikas instrumentus, top Latvijas Nacionālās bibliotēkas ierakstu studijā.

Nacionālās enciklopēdijas šķirkļa "trompete" audio ilustrācijas ieraksta aizkadri. Ieraksts veikts 2017. gada 23. novembrī.

Latvijas Nacionālās operas un baleta trompetists Edgars Švembergs Nacionālajai enciklopēdijai sagatavojis vienu no pirmajiem audio ierakstiem.

Trompetei ir spilgta un spoža skaņa. Par to varat pārliecināties, noskatoties video materiālu, kurā redzams, kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ierakstu studijā tapa audioieraksts šķirklim "trompete".