Rakstu arhīvs

Ticības šķirkļi

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesors Dr. phil. Valdis Tēraudkalns ir Latvijas Nacionālās enciklopēdijas Nozaru redakcijas kolēģijas loceklis, atbildot par reliģijas jomas atspoguļojumu tajā, kā arī vairāku šķirkļu autors. Mēdz teikt, ka reliģija, tāpat kā politika ir starp tēmām, kuras ar nepazīstamiem cilvēkiem labāk neapspriest, lai nesastrīdētos. Taču, ja par pamatu ņem objektīvus faktus un informāciju, kas par reliģijas tematiku atrodami enciklopēdijā, sarunas var izvērsties krietni vien saturīgākas un dziļākas.
Lasīt vairāk

Pašrefleksija un nacionālais potenciāls

Pārstāvot Latvijas Kultūras akadēmiju, tās rektore Dr. art. Rūta Muktupāvela ir Nacionālās enciklopēdijas padomes, kas pārrauga un veicina tās darbību, sastāvā. Aizrautīga un neskopojoties ar labiem vārdiem, viņa ir gandarīta par enciklopēdijas pašreizējo veidolu. Šo darbu nekādi nevar novērtēt pārāk augstu – tas ir viens no mūsu valsts nacionālās pašapziņas stūrakmeņiem.
Lasīt vairāk

Sporta vēsture atklāj valsts vēsturi

Viens no vēsturnieka Andra Zeļenkova galvenajiem interešu objektiem ir 20. gs. 20.–30. gadu ziemas sporta veidi Latvijā, īpaši hokejs, kura izlases izveidei un pirmsākumiem autors veltījis arī grāmatu. Tas ir vērtīgs ieguvums Nacionālās enciklopēdijas lasītājiem, jo te atrodami desmitiem unikālu šķirkļu par starpkaru posma sportistiem un viņu sasniegumiem, kas novērtēti arī Eiropas un pasaules mērogā.
Lasīt vairāk

Aptvert neaptveramo 

Medicīnas profesors Jānis Vētra ir viens no pirmajiem speciālistiem, kuru Nacionālās enciklopēdijas veidošanai uzrunāja tās galvenais redaktors Valters Ščerbinskis. Turklāt tik milzīgas un nozīmīgas nozares aprakstīšanai kā medicīna. Sarežģītais darbs ir vainagojies ne tikai ar vērtīgiem šķirkļiem, bet arī jaunām nozarē būtiskām definīcijām.
Lasīt vairāk

Kļūsti zinīgāks.

Seko Nacionālajai enciklopēdijai “Tviterī”.