Rakstu arhīvs

Vēsture jāzina, lai to neatkārtotu

Dr. hist. Daina Bleiere savā vēsturnieces interešu lokā īpaši ir turējusi 20. gs. padomju režīma vēsturi, kas nozīmē iedziļināšanos pret Latvijas iedzīvotājiem vērstajās represijās, tāpat arī interesi par politiķiem, kas veidoja režīma seju. Šai tematikai, tāpat kā vēstures un politikas zinātnes problēmām, autore Nacionālajā enciklopēdija veltījusi jau 35 šķirkļus.
Lasīt vairāk

Enciklopēdija redaktores acīm

Ikvienam Nacionālās enciklopēdijas šķirklim ir konkrēts autors, taču par šķirkļa pasūtīšanu, rediģēšanu, ievietošanu un saistību ar pārējiem šķirkļiem rūpējas kāda no piecām tekstu redaktorēm. Ieva Heimane ir viena no viņām, enciklopēdijā strādā kopš tās pirmsākumiem un šajā sarunā atklāj apjomīgā darba aizkulises.
Lasīt vairāk

Enciklopēdijas māksla

Māra Lāce, pārstāvot savu vadīto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM), ir Nacionālās enciklopēdijas padomes locekle. Padomes uzdevums ir enciklopēdijas darba pārraudzība un attīstības veicināšana. Un tas lieliski saskan ar Māras Lāces pārliecību par enciklopēdijas nepieciešamību un augsto kvalitāti, no muzeja krājumiem nodrošinot arī nepieciešamās ilustrācijas ar mākslu saistītajiem šķirkļiem.
Lasīt vairāk

Komunikācija teorijā un praksē

Kā mēs komunicējam, kāpēc tieši tā un ko no mūsu raidītā uztver vēstījuma saņēmējs – tie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem atbildes rod dažādi komunikācijas pētnieki. Komunikācijas zinātnes nozares tēmas Nacionālajā enciklopēdijā uzmana Dr.sc.soc. Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitātes profesore un Komunikācijas fakultātes dekāne, kas gan veido šķirkļus, gan darbojas Nozaru redakcijas kolēģijā.
Lasīt vairāk

Kļūsti zinīgāks.

Seko Nacionālajai enciklopēdijai “Tviterī”.