Rakstu arhīvs

Socioloģija ir visur

Socioloģija izzina dažnedažādus sabiedrības dzīves aspektus, pielietojot gan kvantitatīvas, gan kvalitatīvas metodes, tā skaidro, kā mijiedarbojas indivīdi, grupas un sociālās struktūras. Nacionālajā enciklopēdijā atrodami izsmeļoši socioloģijas un tās apakšnozaru apraksti. Par profesionālu šīs jomas atspoguļošanu atbild Latvijas Universitātes profesore Brigita Zepa.
Lasīt vairāk

Valsts – nepārtraukta 

Tiesību zinātnieka Dr. iur. Jāņa Plepa interešu lokā ir ne tikai juridiski, bet arī vēsturiski un kultūrvēsturiski temati un diskusijas. Tos visus caurvij zināšanas par Latvijai būtiskiem notikumiem un cilvēkiem, izceļot mūsu valsts nozīmīgos izaugsmes punktus un stiprinot patriotiskās jūtas. Arī iesaistīšanās Nacionālās enciklopēdijas veidošanā kā Nozaru redakcijas kolēģijas biedram un autoram ir veids, kā stiprināt mūsu valsti – jo katrai nācijai ir jābūt enciklopēdijai savā valodā! 
Lasīt vairāk

Redaktore ar valodnieces aicinājumu

Santa Briede ir viena no nelielās, bet spēcīgās Nacionālās enciklopēdijas redakcijas darbiniecēm, kas turklāt tur strādā gandrīz no paša enciklopēdijas izveides sākuma. Dinamiskā darba vide viņai ļauj sadarboties ar interesantiem cilvēkiem, kā arī paplašināt savas zināšanas par informācijas tehnoloģijām.
Lasīt vairāk

Norvēģu nacionālās bagātības

Vēl pirms pāris gadiem šķita, ka lielas, biezas enciklopēdijas vai to ekvivalenti elektroniskā formātā savu popularitāti nepielūdzami zaudē, jo internetā taču var atrast visu par visu. Taču pašlaik izrādās, ka objektīva, nesagrozīta un augsti kvalificētu speciālistu nodrošināta informācija bieži ir atrodama tikai vietnēs ar īpašu kvalitātes zīmogu. Eiropas Parlaments 2018. gadā īpašā iniciatīvā izcēla objektīvas informācijas pieejamību Eiropas Savienībā, norādot, cik teicami šim mērķim kalpo jaunizveidotā Latvijas Nacionālā enciklopēdija un tāpat – Norvēģijas nacionālā enciklopēdija – Lielais norvēģu leksikons (Store norske leksikon), kas dibināts pirms 116 gadiem. Kā mūsdienās attīstās enciklopēdija ar tik senu vēsturi – stāsta tās galvenais redaktors Ēriks Būlstads (Erik Bolstad).
Lasīt vairāk

Kļūsti zinīgāks.

Seko Nacionālajai enciklopēdijai “Tviterī”.