Rakstu arhīvs

Balets – nemainīgais un modernais

Dr. paed. Guntas Bāliņas mūža galvenā deja ir balets, tomēr Nacionālajā enciklopēdijā ar viņas gādību tapuši šķirkļi ne tikai par baleta vēsturi Latvijā, ievērojamākajiem pašmāju un pasaules baletdejotājiem, bet arī par daudzveidīgajām balles un sporta dejām. Deja – tā nav tikai kustība, bet pašizpausme, kultūra un pat vesels laikmets, ko atklāt ir īpaša prasme.
Lasīt vairāk

Filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” dialoga ieraksts somu valodā

Enciklopēdijas saturu veido ne tikai teksts, bet arī ilustratīvie materiāli, tai skaitā audio ieraksti. Nacionālā enciklopēdija piedāvā ieskatīties audio ieraksta aizkulisēs.
Lasīt vairāk

Kā tika ierakstītas marimbas un ksilofona skaņas?

Enciklopēdijas saturu veido ne tikai teksts, bet arī dažādi ilustratīvie materiāli, tostarp audio ieraksti. Ieraksti, kas ilustrē mūzikas instrumentus, top Latvijas Nacionālās bibliotēkas ierakstu studijā un arī speciāli organizētos izbraukumos.
Lasīt vairāk

Senā un mūsdienīgā folklora

Ar folkloru saprotam ne tikai mūsu priekšteču glabātās tautasdziesmas un tradīcijas, kas nenovēršami ietekmējušas arī 21. gs. latviešu vērtību izpratni, bet arī mūsdienu latviešu ikdienas radošās izpausmes. Nacionālās enciklopēdijas šķirkļus, kas saistīti ar folkloru, pieskata Nozaru redakcijas kolēģijas locekle Dr. philol. Dace Bula, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece.
Lasīt vairāk

Kļūsti zinīgāks.

Seko Nacionālajai enciklopēdijai “Tviterī”.